Pardubický basketbalista Dominez Burnett (vpravo) útočí kolem Adama Číže z...

Pardubický basketbalista Dominez Burnett (vpravo) útočí kolem Adama Číže z Kolína. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Pardubice si doma poradily s Kolínem, Děčín dojel pro výhru do Ostravy

• 0
Děčín si pro svou sedmou výhru v ročníku Národní basketbalové ligy dojel do Ostravy. Má hodnotu 92:81 a Severočechy dostala na třetí příčku v tabulce. Hned o příčku pod nimi jsou Pardubice, které své sedmé vítězství získaly doma proti Kolínu - 79:60.

Ostravané začali doma velice slibně a v první části nastříleli 28 bodů, jenže pak se jejich hra zasekla. Výsledek druhé čtvrtiny 9:23 jejich šance na výhru miniaturizoval.

Nové huti nestačilo 19 bodů z ruky Russella Woodse ani 17 bodů, které nastřílel  Strahinja Stojačič. Děčín těžil z 19 bodů Pavla Houšky i 14 bodů a devíti doskoků Tomáše Pomikálka.

Pardubice si nedělaly problémy s Kolínem a už do poločasu měly k dispozici osmnáctibodový náskok. Dominez Burnett potvrdil roli ofenzivního tahouna Východočechů 20 body, přidal šest doskoků a čtyři zisky.

Lee Skinner byl sice nejlepším střelcem Kolína se 13 body, minul však deset ze 16 střel.