Toney Douglas (v popředí) z New York Knicks a Shawn Marion z Dallasu Mavericks.

Toney Douglas (v popředí) z New York Knicks a Shawn Marion z Dallasu Mavericks. | foto: AP

Knicks se pomstili, ukončili velkou vítěznou sérii Dallasu

• 13
Basketbalisté Dallasu porazili v prvním letošním vzájemném zápase New York o 50 bodů, ale odveta na domácí palubovce jim vůbec nevyšla. Mavs senzačně podlehli Knicks 94:128 a jejich 13 zápasů dlouhá vítězná série je u konce.
Dallas - New York 94:128
Bill Walker nastřílel osobní rekord 23 bodů, Wilson Chandler přidal 22 bodů a Knicks nečekaně zastavili třináctizápasovou vítěznou sérii druhého nejlepšího týmu Západní konference. Navíc se pomstili za krutou porážku 78:128 z 24.ledna z domácí palubovky.

Nováček Toney Douglas nastřílel 21 bodů, Al Harrington přidal 20 bodů a David Lee 15 bodů a 14 doskoků. Knicks prohráli 14 z předchozích 17 zápasů a v Dallasu vyhráli naposledy před 9 lety.

Dirk Nowitzki zaznamenal 20 bodů a 12 doskoků, Jason Kidd přidal 15 bodů, ale první porážce svého týmu od 16.února nezabránili. Knicks měli úspěšnost střelby z pole 56% (50/89) a trefili 16 trojek z 30 pokusů. Dallas (45/22) klesl v tabulce Západu na třetí místo těsně za Denver (45/21).

Atlanta - Detroit 112:99
Joe Johnson nastřílel 26 bodů a favorizovaní Hawks dlouho zápasu jasně vládli, ale závěr trochu podcenili a museli odrážet nápor hostů. Domácí vedli ve druhé čtvrtině už o 28 bodů a dvouciferný náskok si udržovali od poloviny první čtvrtiny až do poloviny závěrečné.

Hostující Ben Gordon už ale necelých 7 minut před koncem snižoval na 87:96. Hawks se vzpamatovali včas a další úsek hry vyhráli 11:4, čímž zvýšili na rozdíl 16 bodů. Jason Maxiell zaznamenal za Detroit 19 bodů a 12 doskoků, Rip Hamilton přidal 18 bodů. Pistons prohráli 8 z 10 zápasů.

Golden State - Toronto 124:112
Trable Toronta pokračují. Domácí Stephen Curry zaznamenal 35 bodů a 10 asistencí, Monta Ellis ve svém druhém zápase po zranění nastřílel 31 bodů a Warriors ještě víc zkomplikovali Torontu boj o play-off. Corey Maggette přidal 20 bodů a Warriors nasázeli do koše hostů 16 trojek.

Za hosty zaznamenal Jose Calderon 24 bodů a 12 asistencí, Chris Bosh přidal 24 bodů a 11 doskoků, ale Raptors prohráli už 4 zápasy za sebou a osm z posledních 9. Jejich náskok před devátým Chicagem se v tabulce Východu ztenčil na zápas a půl.

Houston - New Jersey 116:108
Luis Scola zaznamenal osobní rekord 44 bodů a k tomu 12 doskoků a Rockets pokračují v oživování svých nadějí na play-off. Scola trefil 20 z 25 střel z pole, Kevin Martin nastřílel 20 bodů a Aaron Brooks 18. Rockets vyhráli 2 zápasy za sebou poprvé od začátku února.

Courtney Lee nastřílel za hosty 24 bodů, Brook Lopez přidal 22 bodů a 10 doskoků. Nets prohráli 4 zápasy za sebou, všechny na palubovkách soupeřů.

Memphis - Denver 108:125
J.R.Smith nastřílel 19 ze svých 30 bodů ve druhé půli a pomohl Nuggets k šesté výhře v řadě. Smith trefil 7 z 10 trojkových pokusů, Carmelo Anthony nastřílel 24 bodů a Chauncey Billups 22.

Za domácí nastřílel O.J.Mayo 25 bodů, Zach Randolph 22 a k tomu přidal 12 doskoků. Marc Gasol zaznamenal 17 bodů. Nuggets prohrávali v první půli o 12 bodů, ale rozhodli zápas šňůrou 17:0 na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny.

San Antonio - LA Clippers 118:88
George Hill zaznamenal 14 bodů a osobní rekord 11 asistencí a Spurs porazili Clippers už pošestnácté v řadě. Matt Bonner nastřílel 21 bodů (8/9 z pole), Richard Jefferson přidal 18 bodů a 9 doskoků.

Spurs vyhráli 3 zápasy za sebou a 6 z posledních sedmi, což je posunulo na 6.místo Západní konference s bilancí 39/25 (Phoenix je těsně za nimi z bilancí 40/26). Baron Davis nastřílel za hosty 22 bodů, z toho 18 v první půli. Clippers neporazili San Antonio od března 2006.

Washington - Orlando 95:109
Dwight Howard zaznamenal 28 bodů a 15 doskoků a Magic vyhráli už osmý zápas v řadě. To je nejdelší šňůra klubu od dubna 2006. Howard a Jameer Nelson dominovali nad domácími ve druhé půli, kdy předváděli jednu akci "alley-oop" za druhou a Howard smečoval do koše Wizards.

Andray Blatche byl světlým bodem v sestavě domácích - nastřílel 32 bodů (14/23 z pole), ale sedmé porážce Washingtonu v řadě nezabránil. Wizards hráli třetí zápas během tří dnů kvůli únorové sněhové bouři, která si vynutila změnu rozpisu.