Jefferson poslal Nets do semifinále

• 148
New York - Richard Jefferson trefil rozhodující koš 8 sekund před koncem a New Jersey Nets postupují po dramatické výhře 98:97 nad Torontem do semifinále play-off Východní konference, kde se utkají s Clevelandem. Nets porazili Toronto 4:2 na zápasy, když dokázali vyhrát všechny tři zápasy na domácí palubovce.

NEW JERSEY - TORONTO 98:97 (konečný stav série 4:2)
(21:21, 22:25, 32:22, 23:29)
Jefferson nastřílel v zápase 24 bodů a byl nejen autorem rozhodujícího koše, ale navíc se v posledních sekundách blýskl i klíčovým obranným zákrokem, když zachytil přihrávku Jose Calderona směřujícího pod koš hvězdě hosté Chrisi Boshovi.

Vince Carter zaznamenal navzdory střeleckému trápení 21 bodů (6/19 z pole), Jason Kidd přidal 18 bodů, 15 asistencí a 8 doskoků a podruhé v kariéře se mu podařilo odehrát sérii play-off s "triple-double" průměry. To se dosud povedlo jen 5 hráčům historie NBA, z toho pouze Wiltu Chamberlainovi a Magicu Johnsonovi víckrát než jednou.

Za hosty zaznamenal Chris Bosh 23 bodů, 9 asistencí a 7 doskoků, když podal výborný výkon v poslední čtvrtině a dal svému týmu šanci na výhru - poslední krok ale Raptors už udělat nedokázali a nevynutili si 7.rozhodující utkání na své palubovce. Raptors prohráli od roku 2001 už 9 zápasů v play-off venku za sebou.

Raptors nastoupili i s oběma rozehrávači, kteří se zranili v minulém utkání - a oba podali velmi dobrý výkon. Calderon zaznamenal 14 bodů a 6 asistencí a až do své nešťastné přihrávky v koncovce neztratil ani jeden míč, T.J.Ford stihl za pouhých 15 minut nastřílet 19 bodů. Další solidní výkon podal nováček Andrea Bargnani, který zaznamenal 17 bodů a 7 doskoků.

Raptors prohráli v sezoně všech 5 zápasů na palubovce New Jersey (2 v základní části a 3 v play-off), ale tento byl zdaleka nejvyrovnanější a nejdramatičtější. Celkem dvaadvacetkrát (!) se měnilo vedení v zápase, třináctkrát byl vyrovnaný stav. Raptors až do koncovky třetí čtvrtiny téměř neustále mírně vedli (až o 6 bodů), pak ale přišel nápor Nets vedený Kiddem.

Domácí otočili na desetibodový rozdíl ve svůj prospěch, ale přibrzdil je 5 rychlými body Ford, po kterém převal taktovku Bosh. Ten nastřílel 13 bodů za posledních 8 minut a 10 sekund zápasu a 47 sekund před koncem dokonce poslal svůj tým do vedení 97:96.
Střelci:
Nets
- Jefferson 24, Carter 21, Kidd 18b., 15as. a 8d., Nachbar 15, Moore 10, Wright 5, Collins 3, Boone 2
Raptors - Bosh 23, Ford 19, Bargnani 17, Calderon 14, Parker 12, Peterson 9, Dixon 3
střelba: 49% - 49% (trojky: 10/19 - 6/10)
17242 diváků

DRAMA. Klíčovou postavou New Jersey Nets byl Richard Jefferson (uprostřed). Právě on osm sekund před koncem utkání NBA proti Torontu rozhodl o vítězství 98:97, i v celé sérii 4:2. Fauluje ho Chris Bosh (vlevo).