Jason Kidd přidělal Lakers další vrásky

New York - Jen dvě utkání měla včera na programu NBA, ale obě rozhodně stála za to. V repríze loňského finále se střetli New Jersey Nets s Lakers a průběh byl zcela jednoznačný - domácí Jason Kidd famózním výkonem přispěl k prohloubení krize obhájců titulu a "zařídil" výhru domácích Nets 98:71! V druhém zápase se střetlo Sacramento se San Antoniem a za domácí letos poprvé nastoupil uzdravený Mike Bibby - podal výborný výkon, ale premiéru mu zkazil vynikající Tim Duncan, který dovedl hosty k poměrně překvapivé výhře 83:81. Pro Sacramento je to první domácí porážka v sezoně, jediným doma neporaženým týmem soutěže už zůstává Dallas.
New Jersey - L.A.Lakers 98:71
Repríza letošního finále se vůbec nepodobala tomu, co se odehrávalo v červnu tohoto roku - Jason Kidd si na konto připsal téměř "triple-double" (27 bodů, 11 doskoků a 8 asistencí) a dovedl svůj tým k jednoznačné výhře. Už ve druhé čtvrtině měli domácí sedmnáctibodový náskok a Kidd ve druhé půli trefoval další důležité koše, které hostům mařily pomyšlení na zvrat. Lakers, kterým se vůbec nedařila střelba (úspěšnost 30% z pole!), se přiblížili nejvíce na 68:61, ale čtvrtá čtvrtina se změnila v exhibici New Jersey (30:12). Nets mají bilanci na domácí palubovce 13/1, naopak Lakers mají bilanci na hřištích soupeřů 2/16!, z toho proti týmům Východní konference 0/6!
Střelci: Kidd 27b., 11d. a 8as., Harris 19, Martin a Rogers 16, Jefferson 11 - K.Bryant 21, S.O´Neal 19 (Horry 11d.)

Sacramento - San Antonio 81:83
Marodka domácích se konečně téměř vyprázdnila a Kings paradoxně podali jeden z nejhorších výkonů sezony - poprvé letos doma prohráli a trochu tak pokazili návrat svému střednímu rozehrávači Miku Bibbymu, který nastoupil poprvé po zlomenině nohy a zaznamenal 17 bodů, 4 asistence a žádný ztracený míč. Sacramento špatně střílelo (35%), ani hosté nehráli nijak oslnivě (trojky 1/11), ale měli Tima Duncana, který kraloval pod oběma koši a navíc se 18 body blýskl i Stephon Jackson - ten také proměnil klíčové trestné hody 10 sekund před koncem (78:83). Jeho domácí jmenovec Bobby Jackson pak už trojkou zároveň s klaskonem jen korigoval skóre.
Střelci: Webber 23b. a 12d., B.Jackson 21, Bibby 17 - Duncan 23b. a 14d., S.Jackson 18, S.Smith 11 (D.Robinson 11d.)

Jason Kidd z New Jersey Nets se snaží prosadit pd košem L. A. Lakers přes bránícího Samakiho Walkera

Shaquilla O´Neala z Los Angeles Lakers brání pod košem New Jersey Jason Collins a Kenyon Martin