Italští hráči udrželi naději na postup

• 2
Madrid - Italští basketbalisté zůstávají na mistrovství Evropy ve hře o čtvrtfinále. Naději udrželi díky vítězství nad Tureckem, které v dramatickém zápase skupiny F porazili až po prodloužení. Turečtí hráči naopak šanci na postup ztratili. Mužstva Litvy a Slovinska si v dalších zápasech uhájila neporazitelnost.

V normální hrací době skončil zápas 70:70, v prodloužení už dominovali Italové, kteří vyhráli tuto část 14:5. Turkům, kteří vedli v poločase o devět bodů, nepomohlo v utkání ani 34 bodů Heda Türkoglua, opory Orlanda Magic v zámořské NBA.

Italové budou na závěr základní skupiny bojovat o postup s Němci, obhájci stříbrných medailí, kteří utrpěli debakl 47:77 s dosud neporaženým Slovinskem.

Také Litva si udržela neporazitelnost i po zápase s Francií, kterou zdolala 88:73. Francouzi tak promarnili možnost zajistit si už v předstihu účast ve čtvrtfinále, hvězdný Tony Parker se prosadil pouze jedenácti body.