Iguodala zářil v zápase mladíků

• 94
New York - Andre Iguodala z týmu Philadelphia 76ers nastřílel 24 ze svých 30 bodů ve druhé půli a dovedl "druháky" (sophomores) k výhře nad výběrem nováčků 106:96. Iguodala, který se zúčastní i dnešní soutěže ve smečování, získal po zásluze cenu pro MVP zápasu. Druháci porazili nováčky už počtvrté v řadě.
Druháci - Nováčci 106:96
(poločas 52:45)

Andre Igoudala proměnil 13 ze 17 střel (4 trojky) a k 30 nastříleným bodům přidal i 6 doskoků, 4 získané míče a 3 asistence a dovedl Druháky už ke čtvrté výhře v řadě v těchto exhibičních utkání mladých nadějí NBA. Iguodala si dobře zatrénoval na dnešní soutěž ve smečování, když k radosti fanoušků předvedl několik skvělých smečů.

"Celý tým si uvědomil, že se parádně rozjel a tak jsme se mu snažili přihrávat míč," prohlásil po zápase jeho včerejší spoluhráč Luol Deng z Chicaga. "Dokonce jsme řekli koučovi, ať ho vrátí ze střídačky na hřiště. Všichni se chceme bavit, a když je někdo takhle rozjetý, chceme také vidět nějaké parádní kousky..."

"Ještě mám pár triků v rukávu," usmíval se Iguodala po zápase, když se ho po zápase reportéři ptali, zda mu vůbec zbylo něco na soutěž ve smečování. "Všechno, co jsem dělal dneska, to už jste viděli. Zítra zkusím pár nových věcí..."

Nováčci vedli v utkání jen v úvodu (17:13), když se několika výbornými přihrávkami blýskla opora Hornets Chris Paul (celkem 11 asistencí) a zakončoval především Charlie Villanueva z Toronta (18 bodů a 12 doskoků za 27 minut), ale jejich zkušenější soupeř rychle převzal kontrolu nad zápasem. Iguodala už v 6.minutě druhé půle zvyšoval na 69:53 a o vítězi nebylo pochyb. Vítězové vedli v dalším průběhu až o 23 bodů.

Nováčci proměnili 39 z 85 střel (46%), ale z toho jen 7 z 26 trojkových pokusů. Druháci si udrželi úspěšnost střelby 53% (46/89) a v poločase vedli 52:45 - tak málo bodů v tomto zápase od roku 2001(kdy byl zaveden formát 2 x 20 minut) ještě nepadlo.