Hornets vyhráli podeváté v řadě

• 83
New York - Rozehrávač Chris Paul zaznamenal 23 bodů, 17 asistencí a 9 doskoků a dosud nejlepší tým Západní konference New Orleans Hornets dokázal vyhrát už 9.zápas v řadě, když rozstřílel oslabený Denver 117:93. Další porážku si připsali obhájci titulu ze San Antonia, kteří nestačili na Utah.
New Orleans (32/12) - Denver (26/18) - 117:93
(33:22, 30:18, 24:28, 30:25)
Jednoznačnou hvězdou utkání byl domácí rozehrávač Chris Paul, který zůstal jen o jediný doskok za triple-double, když zaznamenal 23 bodů, 17 asistencí a 9 doskoků a zastínil hostujícího Allena Iversona.

Iverson, který byl zvolen do základní pětky blížící se All-Star Game, nastřílel také 23 bodů, ale k nim přidal jen 3 asistence a jediný doskok, a navíc mu spoluhráči s výjimkou Kenyona Martina (18 bodů) příliš nepomohli. Opět chyběl Carmelo Anthony a samozřejmě i Chucky Atkins a Brazilec Nene.

V souboji pivotů také domácí Tyson Chandler jasně přehrál hostujícího veterána Marcuse Cambyho - Chandler zaznamenal 10 bodů a 16 doskoků, Camby vstřelil svůj první bod až 2 minuty před koncem třetí čtvrtiny a nasbíral 3 body a 5 doskoků.

Za domácí se blýskl náhradník Melvin Ely 16 body a 9 doskoky za 23 minut hry, Peja Stojakovič trefil 4 trojky a zaznamenal 19 bodů. David West a Jannero Pargo přidali po 13 bodech.

Memphis (13/32) - Dallas (31/13) - 84:103
(19:33, 25:28, 29:23, 21:19)
Josh Howard trefil svých prvních 8 střel v řadě a přispěl k jasné výhře favorizovaného Dallasu 26 body. Howard trefil 10 ze 17 střel a Mavericks si udrželi úspěšnost střelby z pole 54 %. Pro Dallas je to už 4. výhra v řadě, z posledních 14 zápasů vyhráli dvanáctkrát.

Dirk Nowitzki zaznamenal 20 bodů a 11 doskoků, Jason Terry přidal 14 bodů a Eric Dampier 11 bodů a 12 doskoků. Dallas zahájil čtyřzápasové "turné" po palubovkách soupeřů a v příštích dnech ho čekají velmi těžcí soupeři - Boston, Detroit a Orlando.

Za domácí zaznamenal Rudy Gay 18 bodů, Kyle Lowry 17 a Juan Carlos Navarro 16. Pau Gasol přidal 13 bodů, ale Grizzlies prohráli 3 z posledních 4 zápasů. Memphisu se proti Dallasu tradičně nedaří a prohrál s ním včetně play-off v roce 2006 už 13 zápasů v řadě.

L. A. Clippers (13/28) - Charlotte (18/27) - 100:107
(22:29, 27:30, 22:24, 29:24)
Gerald Wallace zaznamenal 23 bodů, 8 doskoků a 6 asistencí, Jason Richardson přidal 20 bodů a Bobcats trochu překvapivě vyhráli souboj týmů ze spodních pater tabulky obou konferencí, protože zatím se jim zápasy venku moc nedařily.

Emeka Okafor přidal za hody 14 bodů a 9 doskoků a Charlotte vyhrálo teprve 4. zápas venku ze 17 "pokusů" v letošní sezoně - a to přesto, že posledních 5 minut a 13 sekund nedali hosté ani jeden koš ze hry.

Tim Thomas nastřílel za domácí své letošní maximum 29 bodů a doskočil 13 míčů, domácí byli citelně oslabeni, když jim chyběli Chris Kaman a Corey Maggette.

Utah (27/18) - San Antonio (28/15) - 97:91
(27:19, 28:26, 21:21, 21:25)
Obhájci titulu ze San Antonia včera zahajovali svou tradiční "rodeo trip" po palubovkách soupeřů - v jejich domácí hale se v této době tradičně koná slavné rodeo a Spurs letos hrají 9 zápasů za sebou venku. Znovu ale potvrdili, že na hřištích soupeřů letos hrají velmi špatně.

Carlos Boozer a Andrej Kirilenko zaznamenali po 23 bodech, Deron Williams přidal 11 bodů a 14 asistencí a Jazz potvrdili velmi dobrou formu už 5. výhrou v řadě. Utah sice prohrál se San Antoniem loňskou sérii play-off jednoznačně 1:4, ale tentokrát byl jasně lepším týmem a nepustil hosty ani jednou do vedení.

Manu Ginobili nastřílel 29 bodů, Tim Duncan zaznamenal za hosty 26 bodů a 11 doskoků, ale Spurs měli velké problémy proti agresivní obraně Utahu a ztratili celkem 20 míčů. Navíc Tony Parker trefil jedinou ze 7 střel a zůstal na 5 bodech.