Grizzlyové kousali

New York - Středečnímu programu NBA vévodilo senzační vítězství Vancouver Grizzlies na palubovce Utahu 99:116. Hosté důrazným způsobem ukončili sérii 6 porážek za sebou a zásluhu na tom měla především vynikající střelba Abdur-Rahima (30 bodů) a Mika Bibbyho (28 bodů, 11 asistencí). Utah Jazz, který vyhrál v 11 z posledních 13 zápasů a v pondělí po dvojím prodloužení porazil i Lakers, působil trochu unaveně a zřejmě soupeře i trochu podcenil. "Hráli jsme příliš nonšalantně," řekl doslova kouč Sloan. "Doufám, že to bude zítra v Portlandu lepší, jinak prohrajeme o 40 bodů."

Nejlepším střelcem domácích byl Bryon Russell s 18 body, Karl Malone, jemuž chybí už jen 24 bodů k hranici 30 000 v NBA (kterou v historii překonali jen Jabbar a Chamberlain), tentokrát zůstal hluboko pod svým průměrem a nastřílel jen 13 bodů, Stockton jedenáctkrát asistoval. "Myslím, že žádné týmy nepodceňujeme," řekl pivot Polynice (10 bodů), "prostě jsme jen k zápasu nepřistoupili tím správným způsobem. Takto bychom prohráli s každým, dnes to byl zrovna Vancouver."

Philadelphia - Phoenix 87:93
Ve svém třetím zápase po návratu po dlouhodobém zranění se ve skvělé formě ukázal Anfernee "Penny" Hardaway, který nastřílel 27 bodů a dovedl svůj tým k důležitému vítězství na horké půdě ve Philadelphii. Cliff Robinson přidal 19 bodů a Tom Gugliotta 17. Navíc Jason Kidd (přestože se trefil jedinkrát z 11 pokusů a nastřílel jen 5 bodů) výborně bránil nějlepšího střelce NBA Iverson, jemuž povolil "jen" 18 bodů a ještě stihl zaznamenat 13 doskoků a 8 asistencí. "Prohráli jsme si zápas na čáře trestných hodů," komentoval utkání Iverson a zřejmě měl pravdu, protože domácí proměnili jen 19 z 35 šestkových pokusů a v klíčových chvílích čtvrté čtvrtiny je trestné hody zcela zradily.

Milwaukee - Sacramento 112:104
V přestřelce dvou útočně naladěných týmů měli navrch domácí, jimž opět výborně střílelo trio Allen (22 bodů), Robinson (21) a Cassell (20 bodů, 11 asistencí). Navíc Johnson s Williamsem doskočili dohromady 29 míčů. Navíc jim usnadnil situaci nejlepší hráč hostů Chris Webber, který byl ve třetí čtvrtině za protesty proti výrokům rozhodčích vyloučen (poprvé v kariéře!) a když v závěru hosté dotáhli na rozdíl 8 bodů, citelně jim chyběl. Rozhodčí zřejmě zápas příliš nezvládli, protože i kouč hostů Adelman, a také Vlade Divac a Jason Williams dostali v průběhu zápasu technické chyby za protesty. Nejlepším střelcem Sacramenta byl Anderson s 24 body, Divac zaznamenal 11 bodů a 12 doskoků, Williams 11 bodů a 11 asistencí.

Seattle - New Jersey 95:92
Hrdinou dne se v Seattlu stal veterán Chuck Person, který za 3 minuty na palubovce zaznamenal jediný koš a byla to právě vítězná trojka necelé 2 sekundy před koncem zápasu, která znamenala vítězství. Gary Paytona (17 bodů) to však příliš nepřekvapilo: "Takové střely proměňoval celou svou kariéru. Proto ho v týmu také máme." Nejlepším hráčem domácích byl Vin Baker, který nastřílel 23 bodů a doskočil 13 míčů, za hosty nejlépe střílel Marbury (24 bodů). Domácí (bez Brenta Barryho a od první čtvrtiny také bez Horace Granta) konečně přerušili sérii tří porážek za sebou.

Toronto - Washington 120:105
Carter 26, Christie 21, McGrady 20 - Howard 22, White 17b, 10d, Strickland 15b, 13as

Orlando - Boston 112:89