Basketbalisté tureckého Anadolu Efes Istanbul se radují z triumfu v Eurolize. | foto: Reuters

Euroligu basketbalistů vyhrál poprvé turecký Anadalu Efes Istanbul

• 0
Basketbalisté Anadolu Efes Istanbul poprvé vyhráli Evropskou ligu. V dnešním finále závěrečného turnaje v Kolíně nad Rýnem porazili 86:81 Barcelonu. V duelu o třetí místo si Milán poradil 83:73 s obhájci prvenství z CSKA Moskva.

Finalista z roku 2019, loni se soutěž kvůli koronaviru nedohrála, v úvodu druhé čtvrtiny prohrával o deset bodů, ale do poločasové přestávky dokázal skóre otočit. Potom už měl turecký celek zápas pod kontrolou, i když se v závěrečném dějství podařilo Barceloně dvakrát vyrovnat.

Nejlepším střelcem byl s 25 body držitel ocenění pro nejužitečnějšího hráče sezony Vasilije Micič, dalšími 21 body k vítězství Anadolu Efes přispěl Shane Larkin, který proměnil všech 12 trestných hodů. V dresu poražených si připsal 23 bodů Cory Higgins.

Barcelonští basketbalisté Pau Gasol (vlevo) a Leandro Bolmaro iv soubojis ležícím Jamesem Andersonem z Anadolu Efes

V dresu Barcelony se nejstarším finalistou stal čtyřicetiletý Pau Gasol, který překonal maximum Derricka Sharpa. Španělský pivot se také mohl stát druhým hráčem s titulem z Euroligy, NBA a mistrovství Evropy i světa, ale na rekord slavného Toniho Kukoče nedosáhl.