Jan Veselý (vlevo) z Barcelony brání Dwayna Bacona z Panathinaikosu.

Jan Veselý (vlevo) z Barcelony brání Dwayna Bacona z Panathinaikosu. | foto: Profimedia.cz

Veselý a Satoranský pomohli Barceloně k výhře nad Panathinaikosem

• 3
Čeští basketbalisté Jiří Veselý a Tomáš Satoranský dotáhli Barcelonu k vítězství 74:68 nad Panathinaikosem Atény, díky němuž se španělský tým udržel na druhém místě v Evropské lize. Veselý byl s 15 body nejlepším střelcem svého týmu, do statistik si připsal i tři doskoky, získané míče a dvě asistence a byl nejužitečnějším hráčem zápasu. Satoranský zaznamenal o dva body méně, navíc ale přidal šest asistencí a tři doskoky.

Katalánský klub sice v závěru málem promarnil až sedmnáctibodové vedení, čeští reprezentanti ale obrat v dramatické koncovce nepřipustili. Poté, co hosté z Řecka snížili na rozdíl jediného bodu, nejprve Satoranský necelé dvě minuty před koncem úspěšnou trojkou opět zvýšil rozdíl a Veselý v poslední minutě skóre pečetil úspěšnou střelou za dva body.

Euroliga basketbalistů

14. kolo

Fenerbahce Istanbul - Baskonia Vitoria 70:76
Boloňa - Maccabi Tel Aviv 78:73
FC Barcelona - Panathinaikos Atény 74:68 (za domácí Veselý 15 bodů, 3 doskoky, 2 asistence, Satoranský 13 bodů, 3 doskoky, 6 asistencí)
Partizan Bělehrad - Anadolu Efes Istanbul 82:79
Monako - Alba Berlín 92:89