Tre Simmons (vlevo) z Nymburku uniká Nikolovi Vasičovi z rakouského Güssingu.

Tre Simmons (vlevo) z Nymburku uniká Nikolovi Vasičovi z rakouského Güssingu. | foto: ČTK

Nymburští basketbalisté v Eurocupu nestačili na italské Cantú

• 0
Basketbalisté Nymburka si z palubovky favorizovaného Cantú vezou porážku 73:88 a v Eurocupu mají letos bilanci jediné výhry a tří porážek. Jejich italský soupeř je v čele skupiny A, když uspěl i ve čtvrtém zápase.

Cantú, které v minulé sezoně hrálo prestižní Euroligu, vedlo po celé utkání a nedovolilo drama. Už v první čtvrtině se domácím povedlo odskočit na 11 bodů a Nymburk marně dotahoval.

Ve druhé čtvrtině český šampion vykřesal naději, když snížil na 20:22 a chvíli držel se soupeřem krok. Pak však doplatil na to, že neuhlídal největší zbraň italského celku, střelbu za tři body.

Domácí celkem proměnili 13 trojek z 24 pokusů, ještě do poločasu znovu získali dvouciferný náskok a zlomilo odpor soupeře. Hosté se snažili s utkáním ještě něco udělat, ale domácí jim nedali šanci, i když dostali prostor téměř všichni hráči z lavičky Cantú.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 19 body americký rozehrávač domácích Joe Ragland, jen o bod méně dal Stefano Gentile. Na straně Nymburka se nejvíce dařilo Dylenu Pageovi s 16 body a Vojtěchu Hrubanovi, který přidal 13 bodů. Oba měli i čtyři asistence.

Nymburk nyní čeká série šesti domácích zápasů včetně eurocupových soubojů s Artlandem Quakenbrück a Ostende, ve kterých potřebuje vyhrát, aby se vrátil do postupových bojů.

Eurocup basketbalistů

Skupina A:

Cantú - ČEZ Basketball Nymburk 88:73 (22:18, 48:37, 70:54)
Nejvíce bodů:
Ragland 19, Gentile 18, Leunen 13, Rullo 12 - Page 16, Hruban 13, R. Rančík 12, Simmons 11, Mahalbašič 10. Rozhodčí: Arteaga (Šp.), Geller (Belg.), Hordov (Chorv.). Fauly: 13:14. Trestné hody: 14/13 - 7/4. Trojky: 13:7. Diváci: 2 028.

Další utkání: Ostende - Cibona Záhřeb 77:75 (41:31).