Spencer Svejcar (ve žlutém) z Ústí zakončuje na pardubický koš mezi DeMarcem...

Spencer Svejcar (ve žlutém) z Ústí zakončuje na pardubický koš mezi DeMarcem Dickersonem (11) a Janem Štěrbou. | foto: Karel Dvořáček / Sluneta Ústí nad Labem

Co chybělo? Děčínští měli v Ostravě na ruce obrat a s ním tři mečboly

• 0
Šestku od prodloužení. Děčínští basketbalisté byli ve třetím čtvrtfinále ligového play off blízko obratu. V Ostravě však třetí zápas prohráli 67:68 a v sérii hrané na čtyři vítězství promarnili šanci získat mečboly. Ústí nad Labem si poradilo 93:85 s Pardubicemi a ujalo se vedení 2:1.

Děčín šanci k trháku 3:0 promarnil ve třetí čtvrtině. Před tím vedli hosté až o 11 bodů, ale Ostrava po poločasové přestávce skóre otočila a sama si vypracovala vedení až o 12 bodů.

Domácí v závěru odolali mohutnému finiši Děčína a nakonec udrželi výhru o jeden bod. Hostující Ty Nichols střílel v závěru tři trestné hody, první dva dal, jenže třetí minul. Double double se na vítězství Slezanů podíleli Malik Morgan (20 bodů a 11 doskoků), Sukhmail Mathon (19 bodů a 15 doskoků) a Alexandar Radukič (18 bodů a 11 doskoků).

Po obratu ve druhém poločase zvítězilo také Ústí nad Labem, které doma s Pardubicemi prohrávalo v první čtvrtině už o 14 bodů. Postupně ale ztrátu snížilo a ve třetí čtvrtině šňůrou 12:0 definitivně rozhodlo.

Hostujícím Pardubicím nepomohl ani nejlepší střelec zápasu DeMarco Dickerson, který zaznamenal 28 bodů. Domácí Sluneta se mohla opřít o Tonyho Hickse s 26 body a Spencera Svejcara s 23 body.

„Začali jsme hrůzostrašně a prohrávali jsme 0:13, hlavami jsme možná ještě byli v Pardubicích v druhém zápase. Naštěstí jsme využili toho, že doma si věříme a myslím, že Pardubice chvílemi nevěděly, jak nás zastavit,“ uvedl v tiskové zprávě trenér Slunety Jan Šotnar.

Podle rozehrávače Pardubic Tomáše Vyorala selhali Východočeši v obraně. „Za první čtvrtinu jsme dostali 12 bodů, jenže za zbylé tři dalších 81. S tím nejde vyhrát skoro nikde, natož v play off. Klíčem byla naše obrana, přes kterou dával soupeř hrozně snadné koše,“ uvedl.

Kooperativa Národní basketbalová liga mužů

Čtvrtfinále play off - 3. zápasy

BK Sluneta Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice 93:85 (12:24, 41:45, 68:64)
Nejvíce bodů:
Hicks 26, Svejcar 23, Martin 17, Pecka 16, Johnson 7 - Dickerson 28, Vyoral 17, Pekárek a Štěrba po 8. Stav série: 2:1.

NH Ostrava - BK Armex Děčín 68:67 (14:21, 31:34, 52:46)
Morgan 20, Mathon 19, Radukič 18, Snopek 7 - Nichols 20, Bruner 11, Pomikálek 10, A. J. Walton, Kroutil a Josipovič po 8. Stav série: 1:2.