Cleveland zaváhal doma proti Atlantě

• 280
New York - Ani 34 bodů LeBrona Jamese nestačilo na to, aby Cleveland přehrál podceňovanou Atlantu. Tyronn Lue zachránil pro Hawks prodloužení a v něm byli hosté jasně lepší. Poprvé prohrála Philadelphia, když nestačila v Indianě, naopak z dalších výher se radují Lakers a Hornets. Miami i bez Shaqa porazilo Seattle.
Cleveland (2/2) - Atlanta (3/1) - 95:104 po prodl.
(20:20, 18:17, 33:29, 19:24, 5:14)
LeBron James od začátku řádil a nakonec zaznamenal 34 bodů, 7 doskoků a 6 asistencí (13/26 z pole), ale Cavaliers to kupodivu nepomohlo - zápas byl po celou dobu vyrovnaný (ani jeden z týmů nevedl o více než 10 bodů) a muselo se rozhodovat až v koncovce.

Larry Hughes důležitou trojkou poslal domácí 35 sekund před koncem do vedení, ale hosty zachránil Tyronn Lue, který proměnil v poslední sekundě těžkou střelu z nájezdu a muselo se prodlužovat. V nastaveném čase zářil znovu Lue a také nejlepší střelec hostů Joe Johnson (25 bodů a 8 doskoků), zatímco domácí se střelecky trápili. Pro Atlantu je to 3.výhra v řadě za sebou.
Střelci:
Cavaliers
- James 34, Gooden 21b. a 14d., Hughes 17, Marshall 12, Ilgauksaks 8b. a 10d...
Hawks - Johnson 25, Lue 19b. a 11as., Pachulia 19, Smith 15, S.Williams 8...
střelba: 36% - 52% (trojky: 6 - 9)
doskoky: 47 - 39
ztráty: 11 - 20
20562 diváků

Indiana (3/1) - Philadelphia (3/1) - 97:86
(20:23, 31:13, 29:19, 17:31)
Sixers nastoupili v Indianě jako neporažený tým, ale na svého soupeře ve 2. a 3.čtvrtině vůbec nestačili. Domácí vyhráli druhou čtvrtinu 31:13 a ve třetí zvýšili svůj náskok dokonce až na 25 bodů. Indiana měla velmi vyrovnané pole střelců (6 hráčů mezi 10 a 16 body) a svého soupeře deklasovala v doskakování.

Jermaine O´Neal zaznamenal 16 bodů a 11 doskoků (7/13 z pole), za hosty nastřílel Allen Iverson 20 bodů, ale trefil jen 8 z 22 střel. Sixers "kosmeticky" upravili skóre až v závěru po vystřídání hlavních opor.
Střelci:
Pacers -
O´Neal 16b. a 11d., Marshall 16, Granger a Harrington 14, Tinsley 11, Jackson 10...Foster 5b. a 10d...
76ers - Iverson 20, Korver a Green 14, Iguodala 10, Webber a Hunter 7...
střelba: 45% - 45% (trojky: 7 - 1)
doskoky: 52 - 32
ztráty: 22 - 14
15811 diváků

L.A.Lakers (4/1) - Minnesota (2/3) - 95:88
(24:19, 27:26, 25:18, 19:25)
Hvězdou zápasu byl domácí devatenáctiletý mladík Andrew Bynum, který zaznamenal 20 bodů a 14 doskoků (6/9 z pole) a sehrál klíčovou roli v rozhodujících chvílích zápasu. Kobe Bryant ve svém třetím zápase po operaci kolena nastřílel 17 bodů, když za celý zápas vystřelil jen 7 střel z pole (5/7, šestky 7/7).

Hostům nestačilo ani 26 bodů, 9 doskoků a 5 asistencí Kevina Garnetta a ve třetí čtvrtině prohrávali už 52:72. Po velkém náporu se minutu a půl před koncem přiblížili na 86:89, ale Lamar Odom odpověděl důležitým košem a Bynum 42 sekund před koncem trefil dvě důležité šestky (94:86).
Střelci:
Lakers
- Bynum 20b. a 14d., Bryant 17, Odom 15, Walton 14, Parker 11...
Timberwolves - Garnett 26, Foye 12, James, Blount a Smith 10...

(12:19, 27:26, 21:19, 20:22)
Yao Ming zaznamenal 11 ze svých 24 bodů v poslední čtvrtině a Shane Battier oslavil návrat do svého bývalého působiště nejen 12 body, ale především cenným vítězstvím. Grizzlies ani jednou nevedli, ale ve 4.čtvrtině snížili na 71:72.

Yao ale trefil dvě šestky, Luther Head přidal trojku a Tracy McGrady dalšími dvěma šestkami uzavřel klíčový úsek hry (84:75). Domácí stále hrají bez Paua Gasola a nestačili v podkošové hře a v doskakování.
Střelci:
Grizzlies
- Swift 15, E.Jones 14, Gay 12, Miller 10, Atkins 9...
Rockets - Yao 24, McGrady 19, Hayes 12b. a 11d., Battier 12, Alston 10...

(29:17, 23:26, 22:21, 23:29)
Basketbalisté New Orleansu vyhráli i svůj čtvrtý zápas a zažívají nejlepší vstup do sezony NBA v klubové historii. Rozjeté mužstvo Hornets nezastavili v úterý v Oklahomě ani hráči Golden State, kteří prohráli 93:97. Z vítězné sestavy nikdo nevynikl, všichni členové základní pětky dali minimálně deset bodů.

"Jsou to jen čtyři zápasy na prahu nové sezony. Pořád je možné, že ji zakončíme s bilancí 4:78. Člověk nikdy neví," mírnil optimismus s dávkou ironie rozehrávač New Orleansu Chris Paul, který byl s 22 body a 11 asistencemi nejlepším mužem utkání.
Střelci:
Hornets
- Paul 22b. a 11as., Stojakovič 18, West 16b. a 11d., Mason 12, Chandler 10b. a 14d....
Warriors - Davis 22, Ellis 17, Roberson 15, Biedrins 10...

(11:21, 29:25, 25:15, 25:26)
Těsné vítězství vybojovali obhájci titulu z Miami, byť v jejich sestavě znovu chyběl zraněný pivot Shaquille O'Neal. Pokořitelem Seattlu se stal James Posey, autor vítězné trojky devatenáct sekund před koncem. Faulovaný Dwyane Wade ještě výhru pojistil dvěma šestkami a završil tak svůj zisk na 31 bodů. Závěrečný pokus o vyrovnání Damiena Wilkinse cíl nenašel.
Střelci:
Heat
- Wade 31, Mourning 13, Walker 12, Haslem 11, Wright 9...
Sonics - Lewis 23, Allen 18, Fortson 10, Collison 8b. a 10d...
střelba: 40% - 43% (trojky: 5 - 8)
doskoky: 39 - 39
ztráty: 18 - 23
19600 diváků

Shelden Williams z Atlanty Hawks (vlevo) se snaží prosadit do obrany Clevelandu Cavaliers. V zápase NBA se ho snaží zastavit Drew Gooden.