Nick Calathes (v bílém) je dnes jednou z úsředních postav Lokomotivu Kubaň.

Nick Calathes (v bílém) je dnes jednou z úsředních postav Lokomotivu Kubaň. | foto: Reuters

Skvělý vstup do druhé půle zajistil Nymburským první výhru ve VTB lize

• 51
Basketbalisté Nymburka doma přehráli hvězdami prošpikovaný ruský celek Lokomotiv Kubaň Krasnodar 81:74 a ve druhém kole mezinárodní VTB ligy si připsali první vítězství. Český tým táhl americký rozehrávač A. J. Abrams, autor 25 bodů.

Nymburku v úvodu nešla střelba a dlouho se prosazoval jen aktivní pivot Benda. To Krasnodaru se dařila hra na clony a dosahoval poměrně snadných košů zblízka a po nájezdech. Výsledkem bylo, že hosté rychle získali náskok 12 bodů (18:6). Jenže Nymburk prostřídal a odpověděl šňůrou 8:0.

Ve druhé čtvrtině se Krasnodaru povedlo ještě jednou odskočit na 10 bodů, jenže Nymburk se znovu dokázal rychle vrátit do hry, k čemuž pomohla především zlepšená střelba. Chytil se zejména Abrams, který celkem nastřílel 25 bodů včetně šesti trojek.

Klíčová ale byla třetí čtvrtina, do které Nymburk vstoupil šňůrou 15:0 a získal desetibodové vedení, které už nepustil. Vedle Abramse k tomu přispěl například i pivot Naymick.

V poslední části sice Krasnodar utkání zdramatizoval a presinkem nutil Nymburk k chybám, ale domácí dokázali vždy nápor otupit důležitou střelou jako pět minut před koncem Abrams, který těžkou trojkou přes obránce vrátil Nymburku desetibodový náskok. Koncovku už uhráli domácí v klidu.

"Nezačali jsme dobře. O to je tohle vítězství nad velmi silným a bohatým týmem cennější. Klíčem byla velmi dobrá obrana a doskok," poukázal trenér Nymburka Ronen Ginzburg na to, že jeho tým vyhrál na doskoky 51:30 a na útočné doskoky 20:8.

"Ještě to není ideální. Výkony jsou rozpačité, ale to je tak, když se obmění dvě třetiny týmu. Dnes jsme ukázali svoji lepší tvář a doufám, že se to bude zlepšovat a vyvrcholí to při vstupu do Eurocupu," řekl v rozhovoru pro Nova Sport Benda.

VTB liga - výsledky 2. kola

Skupina B

ČEZ Basketball Nymburk - Lokomotiv Kubaň Krasnodar 81:74 (14:21, 30:35, 61:48)
Nejvíce bodů:
Abrams 25, Benda a Naymick po 12 - Marič a N. Calathes po 16, Kalnietis 14, Baron 11. Fauly: 22:22. Trestné hody: 21/17 - 18/9. Trojky: 10:5.

Další zápasy:
CSKA Moskva - Jenisej Krasnojarsk 77:52
Žalgiris Kaunas - Triumf Ljubercy MO 80:76 po prodl.

8. Ljubercy MO 2 0 2 154:181 2
9. Minsk 2006 2 0 2 131:172 2
10. Neptunas Klajpeda 1 0 1 72:83 1