Trenér Jan Bobrovský

Trenér Jan Bobrovský po prohraném přípravném zápase českých baketbalistek s Běloruskem. | foto: Václav Šálek, ČTK

České basketbalistky na závěr turnaje v Moskvě přehrály Izrael

Ve svém závěrečném utkání na turnaji v Moskvě porazily české basketbalistky Izrael vysoko 88:68 a obsadily konečné třetí místo. Prvenství vybojovaly Španělky, které nečekaně porazily domácí Rusko 80:73.

O první výhře českých olympioniček v soutěži se rozhodlo už v úvodní polovině zápasu. Bojovně naladěné Češky přehrály soupeřky rychlostí, důraznější obranou a také jistější střelbou.

"Soupeřky jsme drtivým nástupem zaskočili. Pokračovali jsme v dobrém výkonu z posledního zápasu proti Rusku. Hráli jsme uvolněně," řekl ČTK trenér Jan Bobrovský.

Hráčky Izraele po středečním nečekaném vítězství nad Španělskem tentokrát nestačily bránit bleskové protiútoky českého týmu a po poločase už prohrávaly o 25 bodů.

Ani ve třetí čtvrtině Češky nepolevily v tempu a teprve v závěrečné desetiminutovce se podařilo soupeři zkorigovat výsledek.

"S výkonem všech dvanácti hráček jsem spokojený, moskevský turnaj splnil z pohledu přípravy na olympijské hry mé očekávání," dodal Bobrovský.

Výsledky:
ČR - Izrael 88:68
(23:13, 50:25, 76:47).
Nejvíce bodů: Machová 14, Vítečková 13, Elhotová a Veselá po 12 - Cohenová 13, Levitská 13, Suezová 11. Trestné hody: 13/11 - 10/8. Fauly: 17:21. Trojky: 9:8.

Španělsko - Rusko 80:73 (25:20, 49:43, 70:62).