Cleveland - Dallas: domácí Anderson Varejao (vpravo) a  LeBron James (vlevo), hostující James Singleton (uprostřed).

Cleveland - Dallas: domácí Anderson Varejao (vpravo) a LeBron James (vlevo), hostující James Singleton (uprostřed). | foto: AP

Cavaliers si spravili chuť, odnesli to basketbalisté Dallasu

• 58
Basketbalisté Dallasu vyhráli v posledních dnech 5 zápasů venku v řadě, ale v Clevelandu narazili. Domácí Cavaliers měli velkou motivaci napravit bídný páteční výkon z Charlotte a zvítězili jasně 111:95.
Cleveland (12/5) - Dallas (12/5) - 111:95
(35:26, 33:29, 19:24, 24:16)

Mo Williams trefil všech 7 trojkových pokusů a spolu s LeBronem Jamesem byli hlavními oporami Cavs. Oba nastříleli 25 bodů, James přidal také 12 asistencí. Motivovaným Cavs také pomohl dobrým výkon problémového Delonteho Westa, který zaznamenal jako náhradník 10 bodů a 10 asistencí.

Anderson Varejalo nastřílel 13 ze svých 15 bodů ve druhé půle a díky své střelbě 7/7 z pole a 9 doskokům pomohl k tomu, že Cavs byli jasně lepší jak ve střelbě, tak v doskakování - z pole si udrželi úspěšnost 57,7% a na doskoky vyhráli 39:24.

Za Dallas nastřílel Dirk Nowitzki 27 bodů (9 doskoků), náhradník Jason Terry přidal 25 bodů (4 trojky). Mavs prohrávali v první půli už téměř o 20 bodů, ve třetí čtvrtině pak snížili na 79:87, ale v závěru už nestačili - za celou poslední čtvrtinu dali jen 16 bodů, v posledních pěti minutách pak zaznamenali pouze 2 body.

Další zápasy:

Golden State - LA Lakers 97:130
Pau Gasol zaznamenal 22 bodů a 12 doskoků celkem 7 hráčů Lakers se dostalo do dvouciferných čísel. Kobe Bryant přidal 20 bodů, 6 doskoků a 6 asistencí, Ron Artest 19 bodů, 5 doskoků a 4 asistence a Lakers nastříleli své letošní maximum. Monta Ellis nastřílel 18 bodů, Corey Maggette přidal 17 bodů a 6 doskoků. Warriors už potřetí za sebou chyběl nemocný kouč Don Nelson.

Milwaukee - Orlando 98:100
Vince Carter sice promeškal většinu první půle, když mu lékaři museli sešít roztržený ret čtyřmi stehy, ael ve druhé půli nastřílel 19 ze svých 25 bodů. Dwight Howard zaznamenal po dominantním výkonu 25 bodů a 20 doskoků a Magic otočili zápas, který se pro ně nevyvíjel moc dobře. Hosté totiž ve třetí čtvrtině prohrávali už o 15 bodů. Za domácí zaznamenal Ersan Ilyasova 20 bodů a osobní rekord 16 doskoků. O výhře hostů rozhodl Rashard Lewis střelou 44 sekund před koncem, domácí se pak dvakrát netrefili a v posledních sekundách si nedokázali pod vlastním košem doskočit míč.

Utah - Portland 108:92
Carlos Boozer zaznamenal 26 bodů a 12 doskoků, Deron Williams přidal 24 bodů a 15 asistencí a Jazz vyhráli pět z posledních 6 zápasů. Blazers naopak prohráli dvakrát ve dvou dnech, když v zápase ani jednou nevedli a svému soupeři povolili střelbu 61,4% z pole. Navíc sami minuli 15 z 18 trojkových pokusů. Brandon Roy nastřílel 19 bodů, LaMarcus Aldridge 14.

Washington - Charlotte 76:92
Gerald Wallace zaznamenal 14 bodů a 14 doskoků, Tyson Chandler a Raymond Felton přidali po 12 bodech a výborně bránící Bobcats vyhráli už počtvrté za sebou. Caron Butler nastřílel za domácí 19 bodech, ale Washington nevyužil šanci vyhrát poprvé od dubna 2008 tři zápasy v řadě.