Brňané deklasovali Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Jednoznačným triumfem hostujícího týmu A Plus Brno skončila páteřní předehrávka 10. kola basketbalové Mattoni NBL v Ustí nad Labem. Druhý tým celek tabulky si pojistil své umístění pohodovou výhrou 93:62. Zbývajících pět zápasů desátého kola je na programu v sobotu.

Zápas byl vyrovnaný jen několika minut. Už v první čtvrtině získali hosté devatenáctibodový náskok, který v dalším průběhu zvyšovali. Vítězové předčili Severočechy v úspěšnosti střelby i pod košem. Domácím se vůbec nedařily trestné hody ani střelba ze střední a větší vzdálenosti.

"Naše první pětka splnila do poloviny zápasu svůj úkol a získala potřebný náskok," uvedl brněnský trenér Miroslav Pospíšil.

Domácí kouč Jan Šedivý byl celkem spokojen s obranou, ale měl velké výhrady ke střelbě. "V útoku se nám nedařilo, což se opakovalo už ve třetím zápase. Citelně nám chyběl podkošový
hráč McFarland," řekl Šedivý.

Výsledek 10. kola:
Ústí nad Labem - A Plus Brno 62:93 (11:30, 31:53, 45:71)
Nejvíce bodů:
Houška 18, Pohánka 10, Feštr 8, Hejl a Kubálek po 6 - Benda a Klimek po 22, Maleš 15, Svoboda 12. Rozhodčí: Vyklický, Volejník. Trestné hody: 9/3 - 26/19. Fauly: 24:13. Trojky: 7:8. Diváci: 250. Nejlepší hráč: Svoboda (Brno).