Momentka z duelu MMCITÉ Brno (bílá) vs. Ústí nad Labem

Momentka z duelu MMCITÉ Brno (bílá) vs. Ústí nad Labem | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Basketbalisté Brna porazili v ligové dohrávce Svitavy

• 4
Basketbalisté Brna porazili v dohrávce 9. ligového kola Svitavy 82:70. Po druhé výhře v soutěži Brňané opustili poslední místo v tabulce, když předstihli Jindřichův Hradec. Svitavy prohrály třetí utkání za sebou a klesly na šestou příčku.

„Dotáhli jsme se bodově na spodek tabulky a už nejsme osamoceni. Důležité bylo, že jsme pokryli střelce soupeře. Střelecky se dařilo Prachařovi a dobrý výkon předvedl Ličeník,“ řekl České televizi trenér Brna Tomáš Pětivlas.

Brňanům chyběli zranění rozehrávači Šotnar, Kozina a Prášil, za které zaskočili mladíci Ličeník a Hrabovský. Svitavy střelecky táhly pouze zahraniční posily, Kanaďan Jones s Američanem Doaksem se dohromady postarali o 47 bodů.

O výsledku rozhodla po vyrovnaném poločase třetí čtvrtina, kterou Brno vyhrálo 19:6. „Nabádal jsem o poločase hráče, abychom pokračovali v agresivní a útočné hře. Nedali jsme žádný lehký koš. Naše hra byla upracovaná. Tam se utkání zlomilo,“ posteskl si kouč Svitav Stanislav Petr.