Basketbalistky USK vyhrály v Šibeniku

Šibenik - Basketbalistky pražského USK zvítězily v Šibeniku nad chorvatským mistrem 71:62 a připsaly si svou druhou výhru v letošním ročníku Evropské ligy. V tabulce skupiny B jsou po pěti kolech páté, ale zároveň se bodově dotáhly na třetí Salamanku.

Pražanky odvedly na půdě chorvatského celku dobrý výkon v obraně a dokázaly soupeřky přehrát takticky. Hned v úvodu si vypracovaly mírný náskok, který držely až do konce druhé čtvrtiny a i po přestávce dokázaly být střelecky úspěšnější, navíc výborně doskakovaly.

V dresu USK poprvé nastoupila Ruska Karpovová, která přišla v úterý na hostování do konce sezony z Jekatěrinburgu, a přispěla k výhře devíti body.

Vysokoškolačkám napomohla velmi nízká úspěšnost domácích při střelbě z dálky, k níž byly přitom způsobem hry Pražanek tlačeny. "Myslím, že jsme dokázali konečně odehrát dobrý zápas v obraně. Poučili jsme se ze zápasu Šibeniku s Jekatěrinburgem, který měl s jejich hrou obrovské problémy," řekl trenér Lubor Blažek.

Utkání podle něj rozhodl fakt, že si jeho tým nenechal vnutit hru soupeře a dokázal eliminovat kombinaci založenou na Američance Dicksonové, pivotce Juričové a rozehrávačce Jelavičové. Přesto dokázalo trio klíčových hráček soupeře nastřílet dohromady 54 bodů, zbytek mužstva se podělil o pouhých osm.

Blažek pochválil své hráčky za výbornou hru pod košem a upozornil, že jeho svěřenkyně konečně dokázaly vyhrát třetí čtvrtinu, v níž obvykle ztrácejí. I v posledním domácím utkání se Salamankou byly ve třech čtvrtinách utkání střelecky lepší, ale právě ve třetí nabraly obrovskou ztrátu, kterou už nedohnaly. "Jen mne trochu mrzí, že jsme zase zbytečně ztráceli míče, jinak jsem s výkonem spokojený," uzavřel Blažek.

Výsledky - 5. kolo:
Skupina B:
Šibenik - USK Praha 62:71 (13:16, 30:30, 47:52)
Nejvíce bodů:
Dicksonová 22, Juričová 20, Jelavičová 12 - Burseová 16, Whalenová 15, Karpovová 9. Rozhodčí: Reatto (It.), Denkovski (Mak.), Bijedič (Bosna). Trestné hody: 23/12 - 21/14. Fauly: 19:19. Trojky: 6:3. Diváci: 400.