Basketbalistka USK Praha Kateřina Elhotová. Ilustrační snímek.

Basketbalistka USK Praha Kateřina Elhotová. Ilustrační snímek. | foto: Vít Šimánek, ČTK

Basketbalistky USK v prvním semifinále smetly VŠ Praha, uspělo i Brno

• 24
Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstoupily úspěšně do semifinále play-off. Celek VŠ Praha přehrály vysokým rozdílem 88:68, přestože v prvním poločase dotahovaly i sedmibodové manko. Také druhá série začala triumfem favorita, Frisco Brno zdolalo Trutnov 78:66.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 23 body Eva Vítečková. Zkušenou kanonýrku VŠ Petru Reisingerovou, která měla dosud v play off průměr 14 bodů na zápas, se domácímu týmu povedlo ubránit na osmi bodech.

Svěřenkyně kouče Lubora Blažka dominovaly pod košem, kde své soupeřky přeskákaly v poměru 45:28. Čtrnáct doskoků si připsala Petra Kulichová.

Druhý zápas v sérii pražských celků na tři vítězství se hraje ve středu.

Brno, které prohrávalo s Trutnovem jen chvíli na přelomu první a druhé čtvrtiny, se opíralo o Terezu Peckovou, autorku 20 bodů a 10 doskoků. Druhý zápas na jihu Moravy je na programu v neděli.