Basketbalistky USK prohrály v Rakousku

Klosterneuburg - Basketbalistky USK Praha prohrály na hřišti rakouského celku Tecto Klosterneuburg 68:64 a ve skupině E Poháru Ronchettiové si ve třetím kole připsaly druhý neúspěch. Pražanky sehrály nešťastný zápas - celou dobu sice pouze dotahovaly náskok soupeřek, ale v závěrečné čtvrtině měly nad unaveným favoritem navrch. V rozhodujících momentech, kdy jim šlo o snížení na rozdíl jediného koše či vyrovnání, měly smůlu při zakončení.

Rakouský tým vstoupil do zápasu sebevědomě a hnán bouřícím hledištěm předváděl tvrdou hru na hranici únosnosti. Tým Ivana Beneše se nejprve nechal zaskočit a umožnil soupeři mírné vedení, které ve druhé čtvrtině narostlo až na 15 bodů. Respekt z cizinecké legie Klosterneuburgu však ještě do přestávky z hostujících hráček začal opadat a po přijatelné poločasové prohře o sedm bodů na nich nebyl po změně stran znát vůbec.

"Družstvo do zápasu dalo srdce. Postupně jsme ubírali bodíky z náskoku soupeře a v poslední čtvrtce byly Rakušanky díky naší obraně na lopatkách," byl spokojen trenér, jehož svěřenkyním se dařilo dostávat soupeře do časové tísně při zakončování. "Chyběla jen třešnička na dortu, několikrát jsme nedokázali zápas zlomit, když jsme byli na dohled o čtyři body," litoval kouč.

Výsledek - skupina E:
Tecto Klosterneuburg - USK Praha 68:64 (22:17, 42:35, 60:53)

Nejvíc bodů: Orechovová a Biróová po 12, Anitisová 11, Čegolevová 10 - Hlaváčková 15, Vojtová a Voračková po 12, Mokrošová 10. Rozhodčí: Poljancek (Slovin.), Giancecchi (San Marino). Trestné hody: 17/15 - 27/22. Fauly: 23:18. Pět chyb: Gerstnerová (USK). Trojky: 3:2. Diváci: 200.