Gambrinus Brno - Valosun Brno: Horáková útočí

Gambrinus Brno - Valosun Brno: Horáková útočí | foto: Radek Miča, MAFRA

Basketbalistky Brna i USK zvládly generálky na osmifinále Evropské ligy

• 0
Vítězné zkoušky na osmifinále Evropské ligy mají za sebou basketbalistky Gambrinusu Brno a USK Praha. V úvodu ligové nadstavbové části přehrály brňanky Trutnov 82:65, USK porazil Valosun 96:68.

Brňanky i s uzdravenou Žirkovou přehrávaly soupeřky rychlostí i přesnější souhrou a získaly už v prvním poločase  náskok. V podkošových soubojích se prosazovaly zejména Ivkovičnéová-Bérešová a Jansoneová a jistou koncovkou vynikala nová německá posila Fröhlichová společně s Maiga-Baovou.

Po změně stran se ale karta ve vývoji utkání obrátila. Bojovně naladěný Trutnov, který přijel kvůli marodce pouze se sedmi hráčkami, pronikal často až nečekaně snadno brněnskou obranou, srovnal krok i bodový stav. V závěrečné čtvrtině Brňanky viditelně polevily a tuto část dokonce prohrály pětibodovým rozdílem.

"Trutnov odvedl velmi dobrý výkon. My jsme už ladili sestavu na osmifinále Evropské ligy," uvedl trenér Brňanek Jan Bobrovský.

USK rozhodl zápas s Valosunem už v první čtvrtině, kterou vyhrál 37:14. "V prvním poločase jsme byli velice zakřiknutí, jako bychom měli strach. Ve druhém jsme se snažili o aktivnější obranu i útok, zlepšili jsme se, ale USK je kvalitnější družstvo," uvedl kouč hostů Zdeněk Hummel.

Skupina A1:

Gambrinus Brno - Trutnov 82:65 (26:16, 46:24, 64:42)
Nejvíce bodů: Fröhlichová 14, Maiga-Baová 13, Žirková 10 - Šnajdrová 18, Hindráková 15, Ivanová 11, Mišurová 10. Rozhodčí: Holubek, Kašparová. Trestné hody: 8/6 - 3/3. Fauly: 8:6. Trojky: 8:12. Diváci: 360. Nejlepší hráčka: Fröhlichová.

USK Praha - Valosun Brno 96:68 (37:14, 59:34, 81:51)
Nejvíce bodů:
Matičová 17, Ferančíková 16, Elhotová 15, Whalenová 14, Pecková 13 - Zrůstová 15, Loudenová 13, Millerová 12, Vlková 11. Rozhodčí: Znamínko, Hanuš. Trestné hody: 26/20 - 24/19. Fauly: 14:17. Trojky: 8:3. Diváci: 132. Nejlepší hráčka: Matičová.

Z V P S B
1. Gambrinus Brno 19 18 1 1861:1067 37
2. USK Praha 19 18 1 1837:1166 37
3. Valosun Brno 19 11 8 1587:1630 30
4. Trutnov 19 10 9 1603:1425 29

Skupina A2:

Karlovy Vary - Basket Slovanka 80:78 (16:18, 37:40, 65:55)
Nejvíce bodů: Borecká 19, McGuinnesová 17, Magerčiaková 16, Větrovcová a Sedláčková po 13 - Šípová 20, Nezdařilová 14, Dřevová a Pospíšilová po 10. Rozhodčí: Karásek, Smetana. Trestné hody: 26/23 - 16/13. Fauly: 17:22. Trojky: 9:3. Diváci: 90. Nejlepší hráčka: McGuinnesová.

Strakonice - Sparta Praha 84:76 (21:13, 47:36, 71:57)
Nejvíce bodů: Johnová a Reisingerová po 22, Stejskalová 15 - Harissová 20, Hrabáková 14, Morkaová 13, Váchová 10. Rozhodčí: Rozsypal, Hartig. Trestné hody: 32/25 - 26/22. Fauly: 22:30. Diváci: 300. Nejlepší hráčka: Johnová.

Hradec Králové - BK Tábor 77:55 (25:15, 36:35, 54:45)
Nováková 17, Steffanová 16, Komžíková 9 - Vodrážková 13,  Vorlová 8, Mlejnková a Swailesová 6. Trestné hody: 17/14 - 19/13. Fauly: 19:19. Trojky: 3:4. Diváci: 437. Nejlepší hráčka: Nováková.