Marcus Arnold (vlevo) z Pardubic útočí přes Cézaryho Trybanského z Ostravy.

Marcus Arnold (vlevo) z Pardubic útočí přes Cézaryho Trybanského z Ostravy. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Basketbalisté Pardubic v nadstavbě ještě neprohráli, uspěli i v Děčíně

• 1
Neporazitelnost pardubických basketbalistů nekončí. Východočeši uspěli i ve třetím kole nadstavbové části NBL, když zdolali Děčín na jeho palubovce 70:50. Za dva týdny je ale čeká těžká zkouška - domácí zápas s Nymburkem.

Pardubičtí ve druhém poločase dovolili soupeři vstřelit pouhých 17 bodů. Svoji neporazitelnost budou Východočeši za dva týdny hájit doma proti obhájci titulu z Nymburka.

Děčín vzdoroval soupeři pouze v první půli, jenže po změně stran Pardubice přitvrdily v obraně a nedovolily domácím sedm minut skórovat. Šňůrou 20:0 si hosté vybudovali rozhodující náskok a dovedli zápas ke snadnému vítězství. Děčín zakončil utkání s třetím nejnižším počtem vstřelených bodů v sezoně.

Basketbalová Mattoni liga mužů - nadstavby:

Skupina A1 - 3. kolo:

Děčín - Pardubice 50:70 (19:22, 33:30, 39:54)

Nejvíce bodů: Sanders 10, Stria 8, J. Houška 7 - Bohačík 15, Arnold 14, T. Tóth 12. Rozhodčí: Dolinek, Karásek, Milata. Fauly: 20:19. Trestné hody: 13/5 - 21/14. Trojky: 5:4.

Skupina A2 - 4. kolo:

Kolín - USK Praha 68:78 (19:19, 34:38, 52:59)

Nejvíce bodů: Field 18, Jones 13, Smith 11 - Kotas 19, Hruban a Klimeš po 14. Rozhodčí: Macela, Znamínko, Kučera. Fauly: 22:20. Trestné hody: 21/14 - 19/16. Trojky: 6:6.

Opava - Brno 72:70 (14:27, 38:47, 55:59)

Nejvíce bodů: Kratochvíl 14, Blažek 13, Brliť 11 - Reinberger 22, Sedmák 19, Gajdošík 10. Rozhodčí: Vondráček, Kapl, Kapaňa. Fauly: 15:21. Trestné hody: 21/13 - 13/6. Trojky: 5:6. Diváci: 400.

Svitavy - Plzeň 82:65 (24:22, 46:34, 63:48)

Nejvíce bodů: Horák 22, Kramný 15, Macela 9 - Vrubl 24, Mil. Soukup a Kovanda po 10. Rozhodčí: Vrážel, Kurz, Nejezchleb. Fauly: 27:16. Trestné hody: 15/12 - 29/20. Trojky: 8:3.