Novojičínským basketbalistům se nedařilo ani v druhém utkání nadstavby.

Novojičínským basketbalistům se nedařilo ani v druhém utkání nadstavby. | foto: Daniel Beran, MAFRA

Basketbalisté Nového Jičína v ligové nadstavbě prohráli i druhý zápas

• 0
Druhý zápas, druhá porážka. Basketbalisté Nového Jičína se v nadstavbové části ligy znovu nedočkali vítězství. A to v obou případech hráli doma. Tentokrát podlehli Děčínu 68:73. Naopak druhou výhru si připsaly Pardubice, které zdolaly Ostravu 94:80.

V neděli do domácí soutěže poprvé zasáhne úřadující mistr z Nymburka, který zatím působil pouze v Eurocupu a Jadranské lize. Na úvod přivítá ve své hale dalšího z favoritů Prostějov.

V Novém Jičíně byl po první i druhé čtvrtině nerozhodný stav, až ve třetí části se hosté dostali do mírného vedení. V poslední čtvrtině pak ještě sedmibodový náskok ztratili, ale od 37. minuty už mírné vedení nepustili.

"V prvním zápase v Novém Jičíně v této sezoně jsme prohráli poločas asi o dvacet bodů, proto jsme chtěli tentokrát uhrát v první polovině dobrý výsledek," řekl děčínský trenér Pavel Budínský. "V druhém poločase jsme si vytvořili náskok, ale poté jsme přestali trochu hrát a soupeř převzal otěže. Když to vypadalo, že to skončí takovou typickou koncovkou ve prospěch domácích, tak jsme se oklepali."

Domácího kouče Zbyňka Cholevu špatný vstup do nadstavby mrzel. "Jedeme z kopce dolů. Musíme se dostat zpátky. Máme zdravotní problémy, máme i jiné problémy. Musíme zkoušet jiné cesty, abychom se dostali zpátky. Minuli jsme spoustu důležitých střel, což nás stálo pohodu a zřejmě i vítězství," prohlásil Choleva.

Dále čtěte: USK i Brno své duely zvládly hladce

Zpravodajství z nadstavbové části ligy basketbalistek

Pardubice založily na výhru nad Novou hutí ve druhé čtvrtině, kterou vyhráli o třináct bodů. V pardubickém dresu se skvěle předvedl střelec Pavel Miloš.

Bývalý reprezentant se postupně vrací do hry poté, co mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Po návratu do ligy se poprvé dostal nad deset bodů. V pátém utkání si připsal třináct bodů a výrazně přispěl k vítězství domácích basketbalistů.

Ve skupině A2 Svitavy posílily naděje na postup do předkola play-off další výhrou v řadě, tentokrát 84:77 nad Kolínem. Velkou zásluhu na tom měl se 17 body a 15 doskoky Boris Meno, který nedávno přišel z Brna. Východočeši už ztrácejí jen dva body na desátý USK Praha, který prohrál 66:70 v Opavě.

Uspěla i poslední Plzeň, v Brně zvítězila 83:68 a za Svitavami se drží s jednobodovým odstupem.

Skupina A1

Nový Jičín - Děčín 68:73 (17:17, 33:33, 50:54)
Nejvíce bodů:
Šarovič 15, Muirhead 13, Channels a Pelikán po 8 - Alič 16, P. Houška 15, Hatcher 12, Mir. Soukup 10. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Nejezchleb. Trestné hody: 23/18 - 22/16. Fauly: 24:23. Trojky: 6:5.

Pardubice - Ostrava 94:80 (25:25, 44:38, 64:52)
Hampton 25, Arnold 17, P. Bohačík 15, Miloš 13, M. Marek 12 - Palyza 22, Spagrud 14, Trybaňski a Mason po 13. Rozhodčí: Vyklický, Vrážel, Baloun. Trestné hody: 25/21 - 31/25. Fauly: 26:23. Trojky: 9:5.

Skupina A2:

Svitavy - Kolín 84:77 (15:10, 38:35, 55:53, 67:67)
George 23, Meno 17, Horák 14, Macela 10 - Smith 20, Field 18, Hubálek a Machač po 10. Rozhodčí: Hruša, Galajda, Večeřa. Trestné hody: 18/12 - 27/19. Fauly: 22:21. Trojky: 6:6.

Brno - Plzeň 68:83 (15:14, 30:36, 46:54)
Sedmák 19, Holloway 12, Castleberry a Norwa po 10 - Vrubl 16, Novák 15, Frána a Pecka po 14. Rozhodčí: Macela, Hošek, Kapaňa. Trestné hody: 26/17 - 24/16. Fauly: 23:23. Trojky: 10:11.

Opava - USK Praha 70:66 (25:8, 42:25, 50:43)
Šiřina 18, Dygrýn 17, Kratochvíl 14, Štec 11 - Kotas 21, Bjegovič 12, Hruban a Klimeš 10. Rozhodčí: Paulík, Matějek, Holubek. Trestné hody: 18/14 - 21/13. Fauly: 22:18. Trojky: 6:3.