Atlanta má nejvyšší výhru v sezoně

• 374
New York - Mladý tým Atlanta Hawks získal v basketbalové NBA už 5.domácí výhru v řadě, když smetl Sacramento 99:76. Pro Hawks je to letos rekordní výhra, Sacramento si nadále komplikuje boj o postup do play-off. Ve druhém včerejším utkání si Hornets jasně poradili doma s Bostonem, když vyhráli druhou čtvrtinu 31:9.
New Orleans/O.C. (30/37) - Boston (20/47) - 106:88
(26:31, 31:9, 29:18, 20:30)
O jednoznačné výhře Hornets rozhodli dvě velké bodové šňůry - ve druhé čtvrtině domácí vyhráli úsek hry 21:4 a získali poločasové sedmnáctibodové vedení, ve třetí čtvrtině pak další šňůrou 20:5 definitivně rozhodli. Po třech čtvrtinách byl na ukazateli skóre stav 86:58.

Celtics začali velmi dobře, ale ve druhé čtvrtině zaznamenali jen 9 bodů a dostali výprask 31:9. Jejich nejlepším střelcem byl Paul Pierce s 28 body, přestože poslední čtvrtinu už za rozhodnutého stavu proseděl jen na lavičce - v ní náhradníci Celtics aspoň trochu zkorigovali skóre.

Za domácí nastřílel Rasual Butler 18 bodů, velmi dobrý výkon podal Tyson Chandler, který zaznamenal 16 bodů a 11 doskoků. Chris Paul přidal 15 bodů a Hornets se přiblížili na zápas a půl osmému místu v Západní konferenci, které v tuto chvíli patří Golden State.
Střelci:
Hornets
- Butler 18, Chandler 16b. a 11d., Paul 15, West 12, Mason 11...
Celtics - Pierce 28, Ray 12, Green 11, Jefferson 9b. a 10d...
střelba: 53% - 44% (trojky: 10/17 - 8/15)
TH: 16/24 - 8/11
doskoky: 37 - 39
ztráty: 16 - 19
19164 diváků

Atlanta (27/41) - Sacramento (29/38) - 99:76
(31:21, 22:21, 25:8, 21:26)
Josh Childress zaznamenal 25 bodů, Zaza Pachulia jich přidal 23 a Atlanta získala po dominantní třetí čtvrtině jasnou výhru - nejvyšší v letošní sezoně. Hawks smetli trápící se hosty ve třetí čtvrtině 25:8 a získali až osmadvacetibodový náskok. Childress nastřílel za první půli "jen" 7 bodů, ale ve třetí dvanáctiminutovce jich hostům nasázel 16.

Gruzínský pivot Pachulia proměnil 11 z 12 střel z pole, Marvin Williams přidal 13 bodů a 7 doskoků a Hawks se tentokrát obešli i bez zraněného Joea Johnsona. Joshi Smithovi chyběl jediný bod k triple-double, když zaznamenal 9 bodů, 12 doskoků a 10 asistencí.

Kings měli úspěšnost střelby z pole po 38% a trefili pouze 3 z 20 trojkových střel. Nejlepším střelcem hostů byl náhradník Corliss Williamson se 14 body, přes 7 bodů už se dostali jen Kevin Martin (13 bodů) a Ron Artest (12).