Kristiina Mäki

Kristiina Mäki | foto: Ivana Roháčková

V rychlém závodě s Dibabaovou se Mäki blýskla druhým časem kariéry

  • 0
Na mítinku ve španělském Sabadellu zazářila etiopské hvězda a světová rekordmanka Genzebe Dibabaová, která ovládla závod na 1 500 metrů v nejlepším letošním čase 3:59,08 sekundy. A radost měla i česká atletka Kristiina Mäki, která obsadila pátou příčku a výkonem 4:12,23 si zajistila účast na halovém mistrovství Evropy.

Sedmadvacetiletá Mäki druhým nejlepším počinem kariéry bezpečně splnila svazový limit pro účast v Glasgow a v týmu doplnila českou jedničku Simonu Vrzalovou. Pouze před třemi lety při mistrovství světa v Portlandu běžela v hale rychleji (4:11,28).

Ve Španělsku za ní s téměř třísekundovým odstupem doběhla šestá oddílová kolegyně z Olympu Praha Diana Mezuliáníková (4:15,19) a zatím stejně jako už dříve na osmistovce vyhověla pouze slabší normě B.

Mužský závod v Sabadellu nedokončil Filip Sasínek. Na osmistovce obsadil Filip Šnejdr druhé místo. Časem 1:48,40 podlehl o 47 setin domácímu Jésusi Santiagovi.

MS v atletice 2019 v Dauhá

Světový šampionát v atletice se v roce 2019 uskuteční v katarském Dauhá. Závodit se bude od 27. září do 6. října. Program MS zahrnuje i půlnoční závody maratonců a chodců či smíšenou štafetu 4x400 metrů.

27. 9. - 6. 10. (Dauhá, Katar)