Manželům Liškovým šla za svědka koza

  11:17aktualizováno  11:17
Třicetiletý herec Pavel Liška, který zazářil ve filmu Návrat idiota oceněném Českým lvem, se v sobotu oženil s jedenadvacetiletou tanečnicí Kristýnou Bokovou, dcerou bývalého disidenta Johna Boka.
Snímky ze svatby najdete ve fotogalerii.

Snoubence oddal pod širým nebem na louce farmy Bolka Polívky v Olšanech dávný přítel Johna Boka, evangelický farář a čerstvě i poslanec Svatopluk Karásek. Svatební kytici si nevěsta natrhala těsně před obřadem na louce a nakonec si na ní pochutnala koza, která šla manželům za svědka.

"Nápad se svatbou byl pro nás nečekaný a přišel po velmi krátké známosti," řekl Bok. "Manželka lítala po kuchyni a vykřikovala - to snad ne, to snad ne. Tak jsem ji musel upozornit, že ona sama se poprvé vdávala v devatenácti letech," dodal. "Ovšem Pavel je moc příjemný mladý muž. Když k nám poprvé přišel, naprosto si mě získal."

"Patřím k ortodoxní staré gardě a tvrdím, že muž musí vždy o svou ženu pečovat. S radostí chci konstatovat, že se o Kristýnku musí už teď postarat Pavel a nikoli já," konstatoval s hlasitým smíchem Bok.

Dodal, že je dobře připraven na roli tchána i dědečka. Kdy ovšem k snoubencům zamíří čáp, zatím není známo. "Berou se z lásky a kdy se stanu dědkem, netuším. Určitě ale mít děti budou. Myslím ale, že zatím mají čas. Na roli dědka se už strašně těším, ovšem vychovávat vnuky nebudu. To musí rodiče. Je už předem trochu líto mých vnoučat. Mám vzteklou povahu a pokud do jejich narození neochrnu nebo mě netrefí mrtvice, tak se budu vztekat i s nimi," těší se budoucí děd.

Obřadu přihlížela početná reprezentace českých bohémských i civilních kruhů, a na svatbu se dostavila i rodina Johna Boka z Anglie.

Pozoruhodné je svatební oznámení, jež je odvozeno od jmen budoucích manželů. Kristýnka se skloněnou hlavou stojí vedle lišky s poťouchlýma očima a po druhém boku má čertovsky vyhlížejícího lišáka s velkým huňatým ocasem. Liščí samec toužebně hledí na slunce, jež má netradiční, erotické tvary.

Kristýna se s Pavlem seznámila v brněnském Hadivadle. Nakonec to dopadlo tak, že se zamilovala nejen do Brna, ale hlavně do Pavla Lišky. "Je to šílená láska," tvrdí přátelé novomanželů.

John Bok dostal na svatbě na starosti kozu - nijak mu to však nevadilo.

Snoubence oddal duchovní a poslanec Sváťa Karásek.

Svatební polibek Pavla a Kristýny.

Hostitel Bolek Polívka s nevěstou.

Blahopřát přišlo i hodně kolegů z hereckého světa - na snímku novomanželka Kristýna, čerstvý ženáč Pavel Liška a gratulant Lukáš Vaculík.

Otec a tchán Bok byl na svatbě oporou.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vyčítala jsem si, že jsem své dítě neochránila, říká Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Helena Houdová (39) se společně se svými dětmi objevila po dlouhé době v Praze. V aktuálním rozhovoru modelka...

Jágr, Bohdalová, Mareš. Karel Gott oslavil osmdesátiny s přáteli

Karel Gott (oslava 80. narozenin, Divadlo Na Jezerce, Praha, 21. 6. 2019)

Karel Gott (79) slavil v pátek s předstihem významné kulaté životní jubileum. Oslava zpěvákových osmdesátin se konala v...

Vlastní výdaje a cesty po světě jsem si platila sama, brání se Kopřivová

Veronika Kopřivová na otevření music baru a restaurantu PRAH (Praha, 9. 3. 2018)

Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (47) Veronika Kopřivová (28) se pokusila vyvrátit spekulace, že ji nejbohatší český...

Hvězda Ulice Solaříková se vdala. Ano si s Pagáčem řekli v lese

Patricie Solaříková se snoubencem Tiborem Pagáčem (2018)

Hvězda seriálu Ulice, herečka Patricie Solaříková (30) oznámila na Instagramu šťastnou zprávu. Má za sebou sňatek s...

Změnu příjmení jsem si po svatbě ještě nestihla užít, říká Tatiana Dyková

Tatiana Vilhelmová, Vojtěch Dyk, z veletrhu si nesou audioknihy pro syna,...

Jedna z nejobsazovanějších současných českých hereček Tatiana Vilhelmová (40), nosí již více než měsíc příjmení svého...

Další z rubriky

Hvězda Avengers je Terminátorovým zetěm. Pratt si vzal Schwarzeneggerovou

Katherine Schwarzeneggerová a Chris Pratt (Los Angeles, 22. dubna 2019)

Herec Chris Pratt (39) se o víkendu podruhé ženil. Hvězda filmů Avengers si vzala dceru herce a bývalého kalifornského...

Lituji, že jsem nikdy neměla vlastní děti, přiznala Susan Boyle

Susan Boyle (Londýn, 1. června 2019)

Susan Boyle (58) prozradila, že když bude pomalu končit se zpěvem, ráda by se starala o děti. Zpěvačka lituje, že nikdy...

Chris Martin a Dakota Johnsonová se rozešli. Byli spolu necelé dva roky

Chris Martin a Dakota Johnsonová

Frontman skupiny Coldplay Chris Martin (42) je opět nezadaný. Rozešel se s herečkou Dakotou Johnsonovou (29). Zpěvák s...

Najdete na iDNES.cz