Zemřel otec Terezy Pergnerové

  18:04aktualizováno  18:04
V pátek v půl páté ráno zemřel Eduard Pergner scenárista, textař a literát, veřejnosti známý hlavně pod pseudonymem Boris Janíček. Pergner byl například autorem scénáře k filmům Kukačka v temném lese, Strašidla z vikýře, Kuře, Diskopříběh, Diskopříběh 2. Byl také dvorním textařem zpěváků Petra Spáleného, Jitky Zelenkové i dalších. Nedávno ho při natáčení v televizi postihl záchvat mrtvice. "Eda točil v televizi a před kamerou se mu udělalo nevolno," vysvětlila Jitka Zelenková. "Přivolali k němu lékaře a ukázalo se, že jde o mrtvici. Svým způsobem se nedivím, bylo toho na něj poslední dobou opravdu hodně."

Zemřel textař Eduard Pergner, čtěte ZDE.
Eduard Pergner těžce snášel ránu, která přišla z jeho bezprostřední blízkosti. Jeho dcera Tereza se v devadesátých letech stala idolem dospívající mládeže. Měla svůj televizní pořad Čágobelo šílenci, plnila titulní stránky časopisů. Málokdo ovšem věděl, že současně podléhá démonům v podobě drog. Z obrazovky musela odejít a z hvězdné dráhy zbyl jen prach.

"Znali jsme se dlouho a velmi dobře. Velmi mě jeho smrt mrzí. Dovolím si říci, že úmrtím pana Borise Janíčka odešel jeden z našich vynikajících autorů," řekl  generální ředitel České televize Jiří Balvín. "Na naší scéně působil velmi dlouho a přivedl na svět celou řadu skvělých textů. Po Janíčkovi zůstane velká mezera, tak jako po nedávno zesnulém panu Borovcovi. Je o to bolestnější, že je nová generace autorů zatím nedokáže nahradit. Snad dorůstá pomaleji, než by bylo potřeba," posteskl si Balvín.

Smrt Eduarda Pergnera zdrtila přední členku činohry Národního divadla Věru Galatíkovou . "Zemřel příliš brzy a je mi to velmi líto. Jsem ve stejném věku, a tak si taky už řadu věcí uvědomuji. Na Moravě říkají, že už sečou moje pole," řekla Věra Galatíková.

Zdeněk Barták, hudebník, blízký spolupracovník a přítel zemřelého umělce: "Je škoda, že se nepotvrdilo to, co se říkává. Že když se mluví o tom, že někdo zemřel, bude žít minimálně do stovky. Před měsícem proběhla fáma, že Eda zemřel. Dnes se to skutečně stalo, ale je štěstí, že se vlastně nikdy nedozvěděl, co mu je. Umřel v klidu. Stejně na nás odněkud kouká a bude tak tady s námi nonstop, pořád dál," řekl zjevně rozrušený Barták.

Autoři:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Další z rubriky

Hackeři zveřejnili intimní video Lewise Hamiltona a Nicole Scherzingerové

Lewis Hamilton a Nicole Scherzingerová (Filmový festival v Cannes, 22. 5. 2014)

Na internetu se v uplynulých dnech objevilo video zachycující intimní chvíli mezi bývalou zpěvačkou skupiny Pussycat...

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Na chlapy nemám ani pomyšlení, říká rozvádějící se Lucie Vondráčková

Lucie Vondráčková

Zpěvačka Lucie Vondráčková (38) svým fanouškům oznámila, že nemá nový vztah. Bulvár spekuloval o tom, že si rozvádějící...

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.

Najdete na iDNES.cz