Vnoučata Mileny Dvorské oslavila tradiční Vánoce

Exkluzivně   1:00aktualizováno  1:00
Vnoučata nedávno zesnulé herečky Mileny Dvorské prožila letošní svátky v duchu české klasiky. Úmrtí slavné babičky je prý příliš nezasáhlo. "Po pravdě řečeno, tak jsme se sobě odcizili, že její skon pro nás nehraje žádnou roli," řekl iDNES.cz otec osmi dětí Jan Dietrich Dvorský alias Parsifal Imanuel, jehož ženou je dcera Mileny Dvorské Lucie.

Vnučka Mileny Dvorské Glorie (Vánoce 2009) | foto: www.parsifal.cz

Dvorský tvrdí, že jeho svědomí je čisté a směje se tomu, že ho lidé označují za sektáře.

"V Čechách už navždy budeme ti zlí a špatní sektáři, co vymývají mozky, okrádají lidi, nevzdělávají děti, nabádají k sebevraždám, což jsou všechno hnusné překroucené výmysly. Ale nám už je to celkem fuk. My máme fakt naprosto čisté svědomí," pokračuje Jan Dietrich Dvorský, který byl spolu s partnerkou Lucií téměř patnáct let stíhán pro ohrožování mravní výchovy mládeže, protože své děti neposílali do školy. Letos bylo stíhání zastaveno. - čtěte také Žalobce zastavil stíhání sektáře Parsifala a jeho družky Lucie Dvorské.

Parsifal Imanuel ze "štvavé kampaně" na svou rodinu vždy vinil právě zesnulou babičku svých dětí, herečku Milenu Dvorskou. Její smrt se proto jeho rodiny nijak výrazně nedotkla. "Milena Dvorská nám mnohonásobně strašně ublížila, ne my jí, od drobností, přes média, policii až po zcela nejvyšší politická místa, takže co. Beztak tyhle věci někomu vysvětlovat nemá cenu, to už jsem za dlouhá léta pochopil," dodal Dvorský, ale zároveň prohlásil, že se rozhodně z jejich strany nedá mluvit o nenávisti.

Zemřela herečka Milena Dvorská

Maruška z pohádky o soli nad zlato zemřela 22. prosince

"Přece jen jde o Luciinu matku, nenávist snad ani není v tomto případě možná, spíš jde o hluboké zklamání a jakýsi smutek z nevydařených a nenapravitelných vztahů. Ale že by nás to nějak žralo? Ne. Máme svůj pestrý život a svých starostí a radostí až nad hlavu."

Celá početná rodina Dvorských

Těch radostí si i přes úmrtí babičky jeho děti užily o svátcích hodně. Ačkoli Parsifala Imanuela u nás většina lidí považuje za sektáře a podivína, Vyslanec Boží a Vyslanec světla, jak sám sebe nazývá, slaví s rodinou úplně tradiční Vánoce. Nechybí smrk až do stropu, barevné ozdoby a elektrické svíčky a taky hora dárků.

vnoučata Mileny Dvorské Josefie a JordanVánoce u Dvorských

"Když děláme bramborový salát, musíme ho míchat v dětské vaničce, tolik ho je! Na ryby si moc nepotrpíme, letos jsme pekli kachnu, krůtu, husu a kuře. Děti pily dětské šampaňské, starší holky a Lucie sekt, já se držel svého oblíbeného starého dobrého fernetu. Taky rádi zpíváme koledy. Manuela hraje na klavír, Medea na kytaru, já se taky přidám s kytarou a druhým hlasem, prckové k tomu tančí. Je to šumařina, ale upřímná," popsal rodinnou idylu Dvorský.

S Lucií Dvorskou má osm dětí. Většinu z nich Milena Dvorská do své smrti nestačila osobně poznat. Na babičku si lépe pamatuje snad jen nejstarší Julie. "Viděla jsem ji naposledy v pěti letech, ale nemám na ni dobrou vzpomínku. Pamatuju si, že křičela na tatínka," řekla už dříve Julie Dvorská v rozhovoru pro MF DNES.

Celá rodina Dvorských žije v Belgii. "Holky studují na americké střední škole, naše děti se mají pěkně, my nakonec tady ve Vlámsku taky. Mnoho našich dětí je tu už vlastně doma, narodily se tu," popsal Dvorský, který si nákladný život v Belgii, kde si pronajímá dům za 4000 eur měsíčně, může dovolit údajně díky nahrávkám své hudby. "Moje písničky se někomu natolik zalíbí, že mi dá třeba půl milionu," vysvětlil Dvorský.

Autor:

Nejčtenější

Hodně záleží na tom, jestli je dítě počato vědomě a láskyplně, říká Dušek

Jaroslav Dušek

Improvizátor a herec Jaroslav Dušek (58) je i velký samorost. Chystá knížku První dotek, v níž budou některé jeho...

Manželé Miley Cyrusová a Liam Hemsworth se necelý rok po svatbě rozešli

Liam Hemsworth a Miley Cyrusová (2012)

Zpěvačka Miley Cyrusová (26) a její manžel Liam Hemsworth (29) se necelý rok po svatbě rozešli. „Rozhodli se, že toto...

Libor Bouček se potřetí oženil. Držte nám palce, vzkázal

Gabriela Bendová a Libor Bouček

Moderátor Libor Bouček (38) se v sobotu oženil. Po pětiletém vztahu si vzal finalistku soutěže krásy z roku 2014...

Ženy obvinily Dominga ze sexuálního obtěžování. Vždy souhlasily, tvrdí pěvec

Plácido Domingo s tanečnicemi ze skupiny The Rockettes (New York, 27. února...

Operního zpěváka a dirigenta Plácida Dominga (78) obvinili, že nutil ženy k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci...

Vondráčkovou spojují s parkouristou Zonygou. Je to známý, tvrdí zpěvačka

Tomáš Zonyga a Lucie Vondráčková (Praha, 13. srpna 2019)

Lucie Vondráčková (39) odletěla do Kanady. Na letišti ji vyfotili s parkuristou Tomášem Zonygou (26). Podle bulváru...

Další z rubriky

Spousta lidí se na Instagramu mění v chodící reklamu, míní Vagnerová

Hana Vagnerová

Herečka Hana Vagnerová (36) nedávno fotila charitativní kalendář. Přiznala, že si to užila a rozpovídala se také o...

Lhala jsem o věku, abych dostala roli, říká šprtka z Beverly Hills 90210

Herci ze seriálu Beverly Hills 90210 v roce 2019: Gabrielle Carterisová, Tori...

Gabrielle Carterisová (58) se od roku 1990 do roku 2000 objevovala v seriálu Beverly Hills 90210 jako Andrea...

Harry káže o klimatu, ale létá soukromými letadly, nelíbí se poslancům

Princ Harry a vévodkyně Meghan na návštěvě Irska (Dublin, 10. července 2018)

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu si budují image ochránců přírody, jenže několikrát do měsíce létají soukromými letadly a...

Advantage Consulting, s.r.o.
DĚLNÍK PŘÍPRAVY PRO VÝROBU

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.cz