Angie Sanclementeová v době, kdy ji zajímal modeling víc než drogy

Angie Sanclementeová v době, kdy ji zajímal modeling víc než drogy | foto: AP

Kolumbijská modelka skončila v poutech, řídila drogový gang

  • 0
Argentinská policie zadržela kolumbijskou modelku Angie Sanclementeovou, kterou obviňuje z vedení pašeráckého gangu, jenž jako prostředníky k převozu drog využíval mladé krásné dívky. Modelku policie hledala pět měsíců.

Sanclementeová se ukrývala v Buenos Aires od prosince loňského roku. Tehdy policie dopadla krásnou jednadvacetiletou Argentinku s 55 kilogramy kokainu v zavazadle, s nímž se chystala nastoupit do letadla směřujícího do mexického Cancúnu. Zatčení vyústilo k zadržení šesti dalších údajných členek pašeráckého gangu, které označily bývalou kolumbijskou kávovou královnu krásy za šéfku celé organizace.

Argentinské sdělovací prostředky rychle Sanclementeovou překřtily na narkokrálovnu, ale dva vyšetřovatelé pracující na případu sdělili, že její úloha v celé záležitosti zatím není prokázána.

Angie Sanclementeová unikala policii celých pět měsíců

Angie Sanclementeová unikala policii celých pět měsíců

Třicetiletá modelka byla zadržena ve středu v hostelu pro cizince v módní čtvrti Palermo. Argentinská policie si byla naprosto jistá, že je stále v zemi - důkazy o tom jí poskytovala sama Sanclementeová, která na internetovém serveru Facebook psala, že je nevinná, a prokládala to fotografiemi Buenos Aires datovanými poté, co na ni vydal zatykač Interpol.

Matka Angie Sanclementeové "Není pašeračka drog ani kokainová královna," tvrdí modelčina matka, která do Argentiny přiletěla, aby dceru podpořila. "Je to spiknutí proti ní. Prokáže svou nevinu," řekla. Policii se Angie prý nevydala sama jen proto, že se bála, že skončí ve vězení, kde ji znásilní a pořežou jí tvář, dodala.

Sanclementeová, která pochází z kolumbijského města Barranquilla, vyhrála ve své zemi soutěž krásy National Coffee Queen v roce 2000. Tehdy jí bylo jednadvacet let, ale korunku musela vrátit poté, co se provalilo, že byla vdaná, čímž porušila pravidla soutěže.