Pražský okruh blokovala tragická nehoda kamionů, jeden hořel

  • 114
Dopolední provoz na Pražském okruhu u Jesenice zastavila nehoda tří kamionů. Jednomu po střetu shořel náklad. Nehodu nepřežil jeden člověk, další je zraněný. Okruh ve směru na letiště byl až do odpoledne uzavřen.

Nehoda se stala po 10. hodině poblíž Jesenice. Podle mluvčího policie Jana Daňka při nehodě zemřel jeden člověk, druhý je zraněný. Informaci potvrdili i středočeští záchranáři.

Fotogalerie

„Jeden člověk se středně těžkým zraněním byl po nezbytné péči převezen do motolské nemocnice. Druhý utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Jeden z kamionů převážel na návěsu osobní auta. Většina z nich je poničená, jedno spadlo z návěsu na střechu. Prostřední ze tří kamionů převážel kukuřici a po srážce začal náklad hořet. Na místo vyjeli pražští i středočeští hasiči.

 „Kvůli řádnému dohašení převáženého nákladu bylo rozhodnuto o vyskladnění návěsu zasažené soupravy. Bylo také zapotřebí rozebrat a řádně uhasit všechna skrytá ohniska v nabourané části vozidla,“ dodala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Směr na letiště byl více než čtyři hodiny uzavřen. Provoz byl obnoven před třetí hodinou odpoledne. 

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap