Diskuze

Budou tři transporty, židovská dívka v deníčku popsala své poslední dny

Věra Kohnová si jako dvanáctiletá začala psát deník. První zápisky pocházejí ze srpna 1941, poslední vznikly těsně před lednovým transportem následujícího roku. Židovská dívka z Plzně je někdy označována jako česká Anna Franková. Ona i její blízcí byli zavražděni v Polsku. Rodinu teď připomínají takzvané kameny zmizelých.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Stačí si udělat na odpoledne výlet do Osvětimi a je ti zle eště rok po tom....

0 0
možnosti

K21a41r76e13l 48D26r13d78a

7. 9. 2019 9:45

Kameny jsou německý projekt. Němci prošli vyrovnáním s vlastní minulostí. Otevřeně své zločiny řeší. Od války prošli obrovským posunem. V Česku nic takového neproběhlo a dál se zde mohou odehrávat demagogické půtky a manipulace názoru veřejnosti. (Hradní demagogové..., zaměňování zásluh a zločinů...) Český hodnotový žebříček je pak jen bahno plné lží a polopravd. Českou společnost to sráží na úplné dno lidských hodnot. Jsme jen nelidskou sešlostí egoistů. Je třeba najít české řešení.

Kameny mají připomínat oběti nacismu. Všechny oběti: Židy, Sinty a Romy, politické odpůrce, homosexuály, příslušníky odboje, oběti eutanázie, Svědky Jehovovi atd. Jsou po celé Evropě. Už jich bude přes 70 000. Vedle toho existují napodobeniny.

V Česku se aktivity chopily židovské spolky. Dochází tím k určitém zkreslování reality. Zásadní odpor proti kamenům vyjadřuje třeba židovská komunita v Mnichově, že je to šlapáním po osudech obětí a znevážením obětí. Pak jsou výhrady ohledně uklouznutí. Další výhrady mají majitelé domů, kteří si nepřejí takovou "reklamu" před svým domem. Pravidelně kameny odstraňují neonacisté u příležitosti nacistických pochodů (asi 700 ks). A naopak, v Drážďanech se objevily kameny se jmény Němců. Pak existuje kritika ohledně dvojjazyčných textů s němčinou.

Pokud je poměr zmizelých Židů a Němců v Česku 1:44 (pravda, obětí odsunu bylo méně, nešlo o vyhlazení) jak by měl vypadat podobný český projekt? Pomníčky padlých odbojářů máme na každém rohu a pozornost jim nevěnujeme. "Zmizelí." (Zrovna jsem koukal na známého sportovce zabitého u Hradu. Má 3 pomníčky s chybnými údaji, ale 3 pomníky mě překvapily.) Bylo by dobré připomínat zapomenuté oběti. Projekt "oběti komunismu"? Jen, lidé se rodí a umírají. Žijeme ve městech, kde můžete na každém rohu vzpomenout na tisíce lidí před námi. Nic o nich nevíme. "Zmizelí."

(Doporučuji Coco. Pohled na naše nebožtíky.) ;-D

0 0
možnosti

Nepřijde mi fér psát v této souvislosti o Polsku, když toto bylo v rozhodné době okupované Německem a zároveň nepsat o Němcích a zaměnit je za jakési imaginární nacisty. My přeci od roku 1948 do roku 1989 také nebyli všichni ve Straně, tedy komunisté.

2 1
možnosti

K39a66r23e65l 40D78r22d50a

6. 9. 2019 9:31

Osvětim a Koněv je příběh neskutečné ruské a komunistické bezohlednosti. Ovčáček je mistr hradní demagogie a ostudou České republiky.

Na německé wikipedii jsou mapy židovských ghetth, koncentračních a vyhlazovacích táborů. Při velké ruské ofenzívě v létě roku 1944 postoupila Rudá armáda až na Vislu kousek od Varšavy a dosáhla osvobození území Sovětského svazu. Šlo o koordinovanou akci spojenců, kdy současně s ruským postupem byla otevřena druhá fronta. Němci nevěděli kam dřív skočit a složili se.

Hlavní vyhlazovací tábory na Východě byly RA osvobozeny. Rusové moc dobře věděli, co se zde odehrávalo. Němcům zůstala v provozu z velkých vyhlazovacích táborů jen Osvětim. Spojenci věděli, co se zde děje a běžela např. marná diplomatická snaha vyhlazování zastavit. Viz maďarští Židé.

Byly snahy o osvobození Osvětimi, na které spojenci včetně Rusů nereagovali. Britové neměli jak, Rusové nehnuli prstem a byli 1/2 roku nedaleko, Američané Osvětim párkrát opatrně bombardovali.

Dík tomu zde Němci ještě povraždili mnoho Židů a zajatců odsunovaných před Rudou armádou z východu a dál jelo vyhlazování evropských Židů až do listopadu 1944. Nakonec Němci tábor vyklidili. Vězně odsunuli na západ. Částečně zahladili stopy po vyhlazování. Do vyklizeného tábora napochodoval Koněv v rámci ofenzívy v lednu 1945. Což už byl útok na Berlín.

Rusové zde dopustili povraždění asi 300-400 tisíc lidí. Přitom po celou dobu roku 1944 bylo hlavní politikou Ruska vytvoření Východního bloku a ovládnutí "osvobozených území" komunisty. Viz Varšavské povstání bez pomoci, SNP bez pomoci. NKVD čistící opozici na "osvobozených územích". Osvětim byla Rusům ukradená. (Je to o to víc zarážející, když sovětský bezohledný režim byl postaven z velké části na Židech.)

1 1
možnosti

K77a45r17e21l 46D61r53d63a

6. 9. 2019 9:45

V rámci likvidace Varšavského povstání v létě 1944, byli zajatí Poláci posíláni do Osvětimi. U Varšavského povstání je dodnes připomínán záměr Stalina nechat povraždit prozápadní polskou armádu, která usilovala o svobodné Polsko a ustanovit komunistické vedení Polska podléhající Moskvě.

1 1
možnosti

Kameny zmizelých jsou úžasný projekt. Je to nesmírně působivé.

V televizi vídám tolik dokumentů na téma války a holokaustu, že při všem vědomí, jak to bylo strašné, při jejich sledování cítím spíš akeademický zájem. Ale když při běžných pochůzkách vidím před domy jména konkrétních lidí a představím si je, jak chodili na nákup, do práce, do školy, na návštěvu a pak přinutili opustit domov a už se nikdy nevrátili... Běhá mi mráz po zádech.

2 0
možnosti

K89a46r18e90l 84D31r41d24a

6. 9. 2019 9:07

V Čechách a na Moravě bylo povražděno asi 80 tis. Židů. Češi je moc nemuseli a počítali je mezi německy mluvící obyvatelstvo. 2. republika je pro Čechy pěknou ostudou. Přitom od roku 1945 uvádíme hrdě Židy jako Čs. válečné oběti a bijeme se v prsa, kolik Čechoslováků Němci povraždili. Většina čs. obětí jsou přitom Židé.

Českých Němců tady bylo 3,5 mil. Ty jsme ve spolupráci se Stalinem a komunisty zlikvidovali.

Na jednu zlatou židovskou kostku připadá 44 kostek německých spoluobčanů.

Mráz po zádech...

A soudruzi, co to spáchali, vykládají "svobodně" moudra o Koněvovi...

1 2
možnosti

Maršál Koněv osvobodil Osvětim - nebýt Koněva, tak se píše několik dalších takových příběhů....no vlastně...on by je neměl kdo číst.

Ale Američané to na rozdíl o Čechů chápu. Koněv dostal vyznamenání za mimořádné zásluhy v boji proti hitlerovskému Německu "Chief Commander of the Legion of Merit ".

A tak se stane, že český diskutující, co si vzpomene na osvoboditele dostane 35 mínusů.....:-/

5 4
možnosti

...přitom komunistická strana vyhrála v ČR v roce 1946 svobodné volby. Voliči byli Češi. Ne Rusové.

0 4
možnosti

K64a75r20e66l 72D49r80d86a

5. 9. 2019 20:10

Ech, jsou to lži nebo nepřesnosti iDNES?

Nevíme kdy zemřela. V jejím deníčku nejsou její poslední dny.

Izbica bylo ghetto. Patrně pokračovali transportem do vyhlazovacího tábora. Neznáme místo úmrtí...

Zrovna jsem ležel v Osvětimi, jak velel Ovčáček. Witold Pilecky před popravou komunisty prohlásil, že Osvětim byla proti rudému teroru drobnost. Dnes nám komunisti pochodují pod rudými prapory Prahou a příznivce mají na hradě.

0 4
možnosti

Umíte číst? Je to vyryto přímo na těch kostkách. Ale jasně, vlastně jsou to lži iDNES... Izbica je poslední místo, kde prokazatelně byla naživu, takže asi proto na kostkách použili tohle jméno.

1 0
možnosti

Ještě pořád se musí za umístění kostek do chodníku platit do Německa?

1 0
možnosti

G63e10j77z28a 43B86a42d72o

5. 9. 2019 18:59

Můj milý deníčku. Němci nás tam táhnou opět. Do smutku a zkázy Evropy.

4 3
možnosti