Jiřinu Rippelovou Zemanovci vyškrtli z kandidátky do krajského zastupitelstva.

Jiřinu Rippelovou Zemanovci vyškrtli z kandidátky do krajského zastupitelstva. | foto: Lenka Nejezchlebová, iDNES.cz

Zemanovci na poslední chvíli odvolali z kandidátky senátorku Rippelovou

  • 0
Strana práv občanů - Zemanovci odvolala těsně před volbami z krajské kandidátky Jiřinu Rippelovou, která na listině SPOZ kandiduje jako nestraník. Potvrdila to šéfka krajské organizace SPOZ Dita Portová. Podotkla, že kandidatura Rippelové do Senátu na Klatovsku stále platí.

Odvolání Rippelové z krajských voleb strana podle Dity Portové oznámila až v pátek před volbami proto, aby nepoškodila její kampaň pro volby do Senátu.

A důvod odvolání? "Došlo k rozdílné interpretaci vzájemných domluv, k vzájemnému nepochopení mezi paní senátorkou a vedením strany. Další informace bych k tomu zatím nepodávala. Vedení SPOZ se k tomu vyjádří, jakmile bude dávat informace k výsledku voleb," uvedla Portová.

Rippelová uvedla, že se o svém dovolání dozvěděla v sobotu v 11 hodin dopoledne, když se vracela z Prahy. "Netuším, jaký má mé odvolání důvod. Vůbec jsem se to nedozvěděla, nikdo se mnou o tom nemluvil," řekla pro MF DNES.

Na dotaz, zda neměla v poslední době s někým ze SPOZ konflikt, odpověděla, že určitě ne. "To vůbec. S nikým ze Zemanovců jsem se nebavila o ničem konfliktním. Vůbec netuším, co za mým odvoláním stojí. Sice mě to mrzí, ale pro mě jsou prioritou senátní volby," podotkla Rippelová. 

Vzhledem k tomu, že Zemanovci oznámili odvolání Rippelové na poslední chvíli, zůstalo její jméno na hlasovacích lístcích. Při sčítání hlasů budou komise postupovat tak, jako by Rippelová na kandidátce vůbec nebyla.