Jedná se o jednoúsekový závod s disciplínami z velké části podobnými jako v TFA (Nejtvrdší hasič přežije), např. vyběhnutí věže, tahání figuríny nebo slalom. „Je to vyloženě sprint od začátku až do cíle,“ řekl Martin Plšek.
Zlatou medaili bral přerovský hasič se svým kolegou z HZS Libereckého kraje za tandem. „Každý z nás musel absolvovat půlku trasy. Proběhnout ji a vypořádat se s překážkami nám trvá zhruba minutu a půl,“ dodal.
Martin Plšek startoval na druhém a posledním úseku. „Museli jsme si ale vyměnit vzduchovou láhev k dýchacímu přístroji. Podařilo se nám ji vyměnit rychle a tím jsme získali náskok před ostatními,“ řekl Plšek.
Martin PlšekVystudoval SPŠ strojní v Přerově, věnoval se kanoistice, působil jako trenér. Hasičem je od roku 2012, specializuje se na výšky. V hasičské reprezentaci TFA je od roku 2014. Pyšní se početnou medailovou sbírku. V roce 2014 se stal mistrem Evropy ve štafetě, o rok později přidal titul z mistrovství světa, sadu medailí získal před dvěma lety na Světových hasičských hrách v Jižní Koreji. |
Zlato jim neuniklo ani přes to, že Plšek na trati upadl. Bronz pak přerovskému hasiči připadl po úspěšné štafetě.
Posilovnu si vyrobil i doma
Devětatřicetiletý Martin Plšek sportuje každý den. Běhá, chodí na procházky, posiluje. „Když byly kvůli covidu posilovny zavřené, tak jsem si ji musel udělat doma,“ dodal.
V zimě jezdí na běžkách. Na hasičské soutěže se začíná více připravovat zhruba od dubna. Trénovat chodí na stanici ve vlastním volnu, poskládá si tam trať téměř identickou s tratí na závodech. Už o dalším víkendu se zúčastní závodů v Polsku.
„Vyběhnutí věže, bouchání kladivem, tahání.“O víkendu jste se s českou hasičskou reprezentací zúčastnil závodů v Hannoveru v Německu a s kolegou z Libereckého kraje jste v tandemu získali zlato. Popište nám, prosím, závod, co bylo úkolem? Víte, co vás na závodech čeká, jaká bude trať, na to se dá docela dobře připravit, ne? Když věž tady nemáte, jak si ji nahrazujete? Co je pro vás při závodech nejtěžší? Překvapuje vás na závodech ještě něco, nebo jste tak ostřílený, že vás už nic překvapit nemůže? Přece jen jste v hasičské reprezentaci od roku 2014. Musíte mít na závody pořádně natrénováno, nebo to zvládáte i bez speciálních tréninků? Jak často trénujete? Na soutěž trénujete intenzivněji? Jak jste se k reprezentování ČR dostal, výkony? Od jakého roku ČR reprezentujete? Chtěl jste být vždycky hasičem? Jak dlouhou u hasičů pracujete? Jak odpočíváte? Vaše práce je fyzicky i psychicky náročná. |