Tenk vystřílel druhý český bronz

21 2000
S y d ne y - O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který vybojoval bronz ve střelbě z libovolné pistole na 50 m. V nervy drásajícím finále se dělil před poslední položkou o stříbrný stupínek s Bělorusem Bašinským, závěrečná trefa mu však příliš nevyšla. Ale protože zaváhal i Rus Gončarov, nakonec mu nástřel 8,3 bodu stačil k uhájení bronzového stupínku. Zlatou medaili vybojoval Bulhar Kirjakov, Bronz Bělorus Bašinský.
Martin Tenk obsadil v kvalifikaci třetí místo se čtyřbodovou ztrátou na Kirjakova a tříbodovým mankem na Bašinského. Po prvních finálových položkách se před něho dostal i Uzbek Muchtarov, ovšem po sedmém díle finálového dramatu se český střelec znovu vrátil na medailovou pozici. Díky skvělé ráně v předposlední položce se dokonce dotáhl na druhého Bělorusa. V závěrečném kole se mu však střela nepovedla a zprvu se zdálo, že je po medailových nadějích, ovšem mocně dotahující Rus Gončarov rovněž závěrečný výstřel neustál a za českým střelcem zaostal o 0,3 bodu.

Střelec Tenk se soustředí

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem
Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako Ponožkový den. Podpořit lidi s tímto postižením může každý. Stačí si obléknout veselé ponožky a hlavně každou jinou.

Najdete na iDNES.cz