Doporučujeme

Olympionici před odletem vyhráli

N e r a t o v i c e - Už s myšlenkami na večerní odlet do Austrálie nastoupili fotbaloví olympionici dopoledne k přípravnému utkání s druholigovým týmem v Neratovicích a zvítězili 3:1. Reprezentanti měli v korektním utkání trvalou převahu, ale převažovala snaha vyhnout se zranění. Na hřišti zářili nejvíc hráči, o jejichž nominaci se nejvíc diskutovalo. Brankáři Drobný i Chvalovský předvedli řadu jistých zákroků. "Jsem rád, že ukázali, proč jsou v nominaci," radoval se trenér Brückner a pochválil i útočníka Heinze, který se překvapivě po přestávce přesunul na místo tvořivého záložníka. "Tam nám chybí Jarolím a Heinz nebo Týce by ho mohli nahradit," vysvětloval trenér.

Soupeř v prvním poločase olympioniky několikrát z rychlých brejků řádně vystrašil. Ovšem gólman Drobný byl vždy na místě. Nejvíc mu hrozil bývalý teplický záložník Jindráček, ten ale musel být o poločase kvůli zranění vystřídán.

Po přestávce na obou stranách přibylo pohledných kombinací, kterým diváci mohli ztaleskat. Nejhezčí byly akce v 77. minutě: nejprve strojovou kombinaci na jeden dotek zakončil do prázdné branky Libor Došek a vzápětí Řehoř volejem z trestného území překonal Chavlovského a uzavřel skóre.

Na hřišti se neobjevili Polák a Týce, kteří mají ještě drobné problémy s úpony, na což si po utkání stěžoval i Kováč. "Trošku to táhne, ale budu připraven," tvrdí Týce. Vedení výpravy však už má plán, jak by se s případnými zraněními v Austrálii vyrovnalo. Brückner má čtyři hráče, na každý post jednoho, kteří budou nahlášeni na soupisku jako necestující náhradníci a v případně nutnosti přiletí za týmem.

"Byl to užitečný zápas, protože jsme spolu od května nehráli. Trochu mě v závěru vystrašily lajdácké chyby v obraně, ale to přičítám i večernímu odletu," prohlásil trenér Karel Brückner, spkojený, že se nikdo nezranil.

Zápas se hrál přesně v době, kdy se bude hrát v Austrálii. První zápas se totiž hraje ve 20:00 tamního času, což je 11:00 našeho času. Hráči tak přešli na aklimatizační program, který pro ně vytvořil realizační tým. "Hráčům jsem jasně řekl, že už v letadle se budeme chovat podle australského času. Když se jim bude chtít spát, nenechám je. Ostatně mám si s nimi při pohovorech co povídat," plánoval Brückner, co jej čeká během téměř dvoudenní cesty.

Branky: 77. Řehoř - 62. Heinz, 68. Vozábal, 77. Libor Došek. Rozhodčí: Jirků. ŽK: Lengyel. Diváci: 300. Poločas: 0:0.
Sestava českého týmu: Drobný (46. Chvalovský) - Lukáš Došek, Lengyel (46. Brabec), Petrouš, Kováč - Sionko (46. Baroš), Šimák (46. Libor Došek), Ujfaluši, Jankulovski (46. Vozábal) - Kučera (69. Šimák), Heinz.

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.