Doporučujeme

Austrálie přivítala Dream Team

Melbourne - Americký olympijský výběr složený z hvězd NBA, který je jasným favoritem olympijské soutěže v Sydney, už dorazil do Austrálie a v přípravném utkání v Melbourne porazil domácí reprezentační tým 64:89. Je to již páté vítězné utkání amerického týmu, který stejně jako jeho předchůdci bude jedním z největších lákadel olympijských soutěží, přestože jen málokdo pochybuje o konečném výsledku jeho zápasů.

Poslední přípravné utkání Američanů mělo zajímavou příchuť - domácí Australané se totiž o historicky čtvrtém Dream Teamu vyjádřili v tom smyslu, že nedosahuje úrovně těch předešlých a že v něm nehrají největší hvězdy z NBA, navíc si Australané v domácím prostředí po nedávném vítězství nad Jugoslávií velice věří a současní i bývalí hráči NBA (Longley, Anstey, Heal, Gaze, Bradtke či Rogers) chtěli reprezentaci USA pořádně potrápit. To se jim však podařilo jen v prvním poločase, který prohráli "pouze" 27:34.

Začátek utkání byl dost emotivní a už po 36 sekundách došlo k menší potyčce mezi Vincem Carterem a domácím Andrew Gazem. Po další minutě se pak Carter při protiútoku srazil s jedním z rozhodčích a utkání bylo na deset minut přerušeno. Američané vedli po celý průběh zápasu, ale domácí veteráni bojovali a po osmibodové šňůře snížili těsně před koncem prvního poločasu až na 26:29. Ve druhé půli však Dream Team setřásl únavu z devítihodinové cesty letadlem a zvyšoval své vedení až na konečný rozdíl 25 bodů.

Austrálie-USA 64:89
Střelci: Mackinnon 12, Gaze 11, Rogers 10 - Allen 14, Smith 13, Payton 11, Mourning 11b, 10d

Předchozí výsledky přípravných utkání reprezentačního týmu USA:
31.8.2000: USA - Canada 99:70
Střelci: Carter 29, Allen 18, Mourning 13, Garnett 10 - Barrett 22
2.9.2000: USA - USA Select Team 111:74
Střelci: Carter 24, Allen 17, McDyess a Abdur-Rahim 11, Baker 10 - Richardson 20
5.9.2000: USA - Španělsko 95:66
Střelci: Allen, Carter, Houston a Payton 10 - Herreros 14
6.9. 2000: USA - Japonsko 105:49
Střelci: Carter 18, Baker 17, Abdur-Rahim 14, Allen 13 - Kita 13

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.