Doporučujeme

Martina Sáblíková na pětikilometrové trati vybojovala bronz v Pekingu 2022....

Martina Sáblíková na pětikilometrové trati vybojovala bronz v Pekingu 2022. (10. února 2022) | foto: Profimedia.cz

6. DEN ZOH: Sáblíková si dojela pro bronz, Zabystřan nedokončil kombinaci

• 7
Rychlobruslařka Martina Sáblíková se nebude vracet z her v Pekingu bez medaile. V závodě na 5000 metrů vybojovala bronz, a přidala tak do své sbírky sedmý olympijský cenný kov. Lyžař Jan Zabystřan skončil v kombinačním sjezdu devátý a před slalomem si vytvořil dobrou pozici. Jenže druhou část závodu nedokončil. Z tria českých běžkyň na lyžích na desetikilometrové klasické trati si vedla nejlépe Petra Nováková, která uzavřela elitní třicítku.

Celkem bylo ve čtvrtek ve hře osm sad cenných kovů. A u jednoho z nich bude svítit česká vlajka.

Martina Sáblíková na pětikilometrové trati vybojovala bronz a získala už sedmou olympijskou medaili. Zlato oslavila Nizozemka Irene Schoutenová, která časem 6:43,51 pokořila olympijský rekord.

Sáblíková na ni ztratila 6,58 sekundy. Od stříbra Kanaďanky Isabelly Weidemannové ji dělily 2,51 sekundy. (Zpravodajství z rychlobruslení)

Online reportáž

6. den her v Pekingu

„To je vážně neuvěřitelné, že se mi to povedlo. Pro mě bylo neuvěřitelné už čtvrté místo z trojky. A dnes je pro mě pětka ještě neuvěřitelnější,“ líčila šťastná česká hrdinka v cíli. (Rozhovor se Sáblíkovou)

Zabystřan nadějný závod nedokončil

Program odstartovala alpská kombinace mužů. Jan Zabystřan vyrazil do sjezdařské části se startovním číslem tři a nakonec obsadil slibnou devátou příčku, když na vítězného Nora Aleksandera Aamodta Kildeho ztratil 1,42 sekundy.

Myšlenky na skvělé umístění však utnula nedokončená jízda ve slalomu. „Nechtěl jsem desáté místo s velkým rozestupem. Chtěl jsem mít pořádný výsledek někde vepředu, bohužel to nevyšlo,“ líčil v rozhovoru. (Rozhovor se Zabystřanem)

Zlato nakonec vybojoval rakouský lyžař Johannes Strolz, po sjezdu čtvrtý, a zopakoval úspěch svého otce Huberta z Calgary 1988. (Zpravodajství z kombinace).

Běžkyně na lyžích bojovaly o medaile na klasické desítce. V závodě, v němž si další zlato do sbírky přidala Norka Therese Johaugová, byla z Češek nejlepší třicátá Petra Nováková. (Zpravodajství z 10 km klasicky žen)

„Samozřejmě to nějaký velký výsledek není, ale já jsem zase začínala sezonu se zraněním, utrhla jsem si zkřížený vaz v koleni a teď jezdím bez něj,“ povídala poté. (Rozhovor s Novákovou)

O čtyři příčky za ní skončila Kateřina JanatováPetra Hynčicová figuruje ve výsledkové listině na 42. příčce.

Sáňkaři i první zápas Slováků

Ve čtvrtek byli naposledy v akci sáňkaři, a to v soutěži družstev. Zlato získali Němci, české kvarteto Anna Čežíková, Michael Lejsek, Zdeněk Pěkný a Filip Vejdělek skončilo na 10. místě. (Zpravodajství ze saní)

Bez české účasti proběhly volné jízdy krasobruslařů. Olympijským šampionem se stal trojnásobný mistr světa Američan Nathan Chen. Vítěz z posledních dvou her v Soči a Pchjongčchangu Juzuru Hanju skončil čtvrtý, kam se posunul z osmého místa po nepovedeném krátkém programu. Porazili ho japonští krajané Juma Kagijama a Šoma Uno. (Zpravodajství z krasobruslení)

Podrobný program 6. dne

Finále snowboardistek na U-rampě ovládla americká obhájkyně zlata  Chloe Kimová. V mužském snowboardcrossu bral zlato Rakušan  Alessandro Hämmerle.

Hokejový turnaj začal i Slovákům. A na úvod soutěže se jim příliš nedařilo. Finsku podlehli vysoko 2:6, o oba góly se postaral sedmnáctiletý Juraj Slafkovský. Představili se i Švédové, ti porazili Lotyše 3:2. (Zpravodajství z hokeje). V utkáních skupiny A porazili Američané Čínu hladce 8:0 a Kanada přehrála Německo 5:1. (Zpravodajství z hokeje)

Jízdní řád českých sportovců

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ

kombinace, muži:
sjezd: ZABYSTŘAN - 9. místo
slalom: ZABYSTŘAN - nedokončil

BĚH NA LYŽÍCH
10 km klasicky, ženy: NOVÁKOVÁ - 30. místoJANATOVÁ - 34. místo, HYNČICOVÁ - 42. místo

RYCHLOBRUSLENÍ
5 000 m, ženy: SÁBLÍKOVÁ - bronz

SANĚ
soutěž družstev: ČEŽÍKOVÁ, LEJSEK, PĚKNÝ, VEJDĚLEK - 10. místo

, ,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.