Doporučujeme

Španělsko - Chorvatsko: radost Juana Garcii

Španělsko - Chorvatsko: radost Juana Garcii - Juan Garcia se raduje z jednoho z gólů v utkání s Chorvatskem. | foto: Reuters

Španělé mají házenkářský bronz, chorvatští obhájci odjedou s prázdnou

Házenkáři Španělska se vrátí z Pekingu s bronzovými olympijskými medailemi. V klání o 3. místo porazili obhájce zlatých medailí Chorvaty 35:29. O vítězi olympijského finále se rozhodne v duelu mezi Francií a Islandem od 9:45 SELČ.

Ve vyrovnaném utkání o třetí místo si drobný náskok do poločasu vytvořili Chorvaté, kteří chtěli odčinit porážku ze základní skupiny. Od 40. minuty jim však přestala vycházet střelba a Španělé odskočili na čtyřbrankový rozdíl, který v závěru ještě zvýšili.

Z olympijského turnaje si tak odvážejí po Atlantě a Sydney třetí bronz, na lepší výsledek dosud nedosáhli. To Chorvaté se olympiády zúčastnili potřetí a v obou předchozích případech v letech 1996 a 2004 slavili celkový triumf.

VÝSLEDKY

O 3. místo: Španělsko - Chorvatsko 35:29 (12:14).
Nejvíce branek: Prieto a García po 7, Romero a Entrerrios po 5 - Duvnjak 7, Horvat, Meltičič a Šprem po 4.

O 5. místo: Polsko - Rusko 29:28 (14:15).
O 7. místo: Dánsko - Korea 37:26 (15:13).

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.