Šebrle je podle časopisu Time osmý mezi stovkou nejzajímavějších sportovců OH

4 2008
Osmé místo mezi stovkou sportovců, které stojí za to sledovat během olympijských her v Pekingu patří podle časopisu Time českému desetibojaři Romanovi Šebrlemu. Nejvýše v pořadí, které magazín o víkendu zveřejnil na svých internetových stránkách, je americký basketbalista LeBron James.

Za hvězdou NBA následují v žebříčku jednačtyřicetiletá plavkyně Dara Torresová a její kolega z reprezentace USA Michael Phelps, který chce v Pekingu získat osm zlatých medailí.

Na čtvrtém místě Time uvádí čínského překážkáře Liou Sianga a na pátém jeho slavného krajana basketbalistu Jao Minga.

Šestou příčku drží americká sprinterka Allyson Felixová, sedmou teprve šestnáctiletá americká gymnastka Shawn Johnsonová a osmý je Šebrle, který je v přehledu jediným českým zástupcem.

Do desítky nejsledovanějších olympioniků se dostali ještě čínská závodnice ve skocích do vody Kuo Ťing-ťing a americký sprinter Tyson Gay. Žádný ze slovenských sportovců se do výběru, v němž pochopitelně dominují američtí sportovci, nedostal.

Jako zajímavost Time uvádí ve čtvrté desítce svého přehledu trojici amerických sourozenců Marka, Dianu a Stevena Lopezovy, kteří budou zápasit v taekwondu. Stanou se tak teprve druhou sourozeneckou trojicí, která na LOH soutěží ve stejném sportu - a první od roku 1904, kdy v gymnastice nastoupili tři američtí bratři.

Zaznamenává také britského skokana do vody Toma Daleyho, kterému bude přesně čtrnáct let a 81 dnů, až se připraví k olympijskému skoku z desetimetrové výšky.
Drobný kluk měřící 156 centimetrů, vážící 47 kilogramů a nosící rovnátka na zubech je nejmladším britským olympionikem za posledních 48 let.

"O olympiádě jsem vždycky snil, ale myslel jsem, že se na ni dostanu až v roce 2012," řekl novinářům Daley, který se ve dvanácti letech stal britským šampionem a o rok později vyhrál mistrovství Evropy.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Najdete na iDNES.cz