Češi získali pro olympiádu šest tisíc vstupenek, nejdražší za 16 000

OH 2008, Peking | foto: Reuters

5 2008
Celkem šest tisíc vstupenek v celkové hodnotě téměř čtrnáct milionů korun získali čeští fanoušci pro nadcházející olympijské hry v Pekingu. I když zcela vyčerpali přidělenou kvótu, poptávka nebyla úplně uspokojena. Zájem z české strany byl téměř dvojnásobný.

Nejdražší vstupenky se prodávaly na zahajovací a závěrečný ceremoniál a čeští zájemci za ně zaplatili až 16 300 Kč na osobu. V prodeji však byly i vstupenky za stokorunu na málo atraktivní sporty.

"V současné době jsou již poslední vstupenky k dispozici pouze pro Číňany na speciálních serverech či v předprodejích v Číně," uvedl mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Hry v Pekingu začínají tento pátek a skončí v neděli 24. srpna.

Podle Okamury už jsou v současné době všechny lety do Pekingu v termínu olympiády prakticky obsazeny. Češi budou do Číny létat i ze sousedních zemí. "Na termín olympiády již není možné prakticky sehnat v Pekingu ani ubytování," dodal Okamura.

V loňském roce zavítalo do Číny přibližně čtyři tisícovky českých turistů, což znamenalo desetiprocentní meziroční nárůst. "Letos tak díky olympiádě očekáváme nárůst v desítkách procent."

Mluvčí dále uvedl, že Čína zatím nepatří mezi oblíbené exotické destinace českých turistů. "Do Číny směřuje necelé jedno procento českých zájezdů za exotikou. Očekáváme však, že díky olympiádě, a tím značnému zviditelnění Číny, zájem mezi českými turisty dále poroste," uzavřel Okamura.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Najdete na iDNES.cz