OH

Doporučujeme

Korejský hokejista Bryan William Young loví puk z branky gólmana Matta Daltona v olympijském utkání s Finskem. (20. února 2018) | foto: Reuters

Korea - Finsko 2:5. Vítěz jde ve čtvrtfinále na Kanadu, domácí končí

  • 14
Hokejisté Finska potvrdili roli favorita proti domácí Koreji a po vítězství 5:2 postoupili do čtvrtfinále olympijského turnaje. V něm se střetnou ve středu s Kanadou. Pro domácí výběr turnaj končí.

Finové vedli ve 27. minutě už 3:0, když se dvakrát prosadil v přesilových hrách Petri Kontiola a osmnáctiletý obránce Miro Heiskanen. Domácí outsider sice snížil v polovině utkání díky trefám Brocka Radunskeho a An Čin-hiho, ale ve 48. minutě pojistil finské vedení bek Juuso Hietanen, který využil potřetí v utkání z finské strany početní výhodu. Výsledek dovršil při power play Sakari Manninen.

Osmnáctiletý útočník Eeli Tolvanen se podílel na postupu Suomi třemi přihrávkami a s devíti body za tři branky a šest asistencí ze čtyř zápasů si upevnil vedení v kanadském bodování turnaje.

Korea - Finsko 2:5

Finsko - Jižní Korea 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Branky: 04:42 Kontiola (Tolvanen), 23:44 Kontiola (Lepistö, Tolvanen), 26:23 Heiskanen (Tolvanen), 47:20 Hietanen (Osala, Junttila), 59:54 Manninen (Hietanen, Koskiranta) - 30:06 Radunske (Regan, Sang-uk Kim), 32:09 Jin-Hui Ahn (Sang-hun Šin). Rozhodčí: Gofman, Mayer – Fluri, Lazarev.

Finsko Koskinen (Rämö) – Lepistö, Kivistö, Hietanen, Koivisto, Heiskanen, Ohtamaa, Kukkonen – Hartikainen, Kemppainen, Junttila – J. Peltola, Kontiola, Tolvanen – Manninen, Osala, Pyörälä – Enlund, Koskiranta, Savinainen – Anttila.

Jižní Korea Dalton (Sung-Je Park) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Hjon-ho O, Plante, Jong-čon So – Radunske, Ki-song Kim, Sang-uk Kim – Swift, Min-Ho Čo, Testwuide – Jin-Hui Ahn, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Sang-u Šin, U-sang Paj, Won-čong Kim.

  • Nejčtenější