Pauláthová po kombinaci: Myslela jsem si, že ten sjezd už psychicky nedám

Česká lyžařka Kateřina Pauláthová v cíli finálové jízdy kombinačního slalomu v jihokorejském středisku Čongson. (22. února 2018) | foto: AP

22 2018
Čongson (Od našeho zpravodaje) - Přála si umístit se v superkombinaci alpských lyžařek do dvacátého místa, a to se jí splnilo. Pravda, Kateřině Pauláthové k tomu dopomohly výpadky dlouhého zástupu soupeřek. Ale to jí náladu pod olympijskou sjezdovkou v Čongsonu pokazit nedokázalo.

Superkombinace

Zpravodajství ze závodu

Dosáhla jste na první dvacítku, o kterou jste stála. Takže cíl splněn?
No… Jsem šťastná, že jsem živá a zdravá, protože jsem si myslela, že ten sjezd už psychicky nedám, když ho zastavili těsně před mým startem.

Po pádu předchozí závodnice jste pak musela čtvrt hodiny čekat...
A byla jsem ve velkém stresu. Ale přežila jsem. Slalom jsem potom chtěla víc pustit, jenže nervíčky zapracovaly. Ta špička je v něm úplně někde jinde a já jsem navíc letos neodjela moc závodů. Po mé zdravotní pauze nejsem psychicky tam, kde jsem byla předtím, takže sedmnácté místo beru. Nicméně vím, že nás dojelo strašně málo.

Fotogalerie

Kateřina Pauláthová na ZOH

Každopádně, kdyby vám před tři čtvrtě rokem, kdy jste byla na operaci s kolenem, řekli, že tu budete sedmnáctá, asi byste nevěřila, že?
Tak bych se jim vysmála, absolutně. Teď na mě jdou trošku emoce.

Vyplatilo se tedy začít se loni věnovat i sjezdu? Sama jste říkala, že v kombinaci je největší šance na hromadné výpadky soupeřek.
Že dojede jen osmnáct holek jako dneska, je fakt dost málo, to se neděje ani ve svěťáku. Jenže on ten sjezd tady vážně není sranda. Vemte si, že sjezd dneska nedokončilo osm holek.

Trpěla jste?
Už od poloviny mě hrozně bolely nohy. Myslela jsem, že to nedám. Ve slalomu mě pak bolely už od začátku. Ani jsem se nemohla rozjet, ty tři týdny tady jsou masakr.

22.února 2018 v 09:42, příspěvek archivován: 22.února 2018 v 10:21

"Tohle vážně nesnáším." Kateřina Pauláthová o krkolomné chůzi v přezkáčích po kamení. Měla v nohách těžký kombinační sjezd, potom slalom a teď si ji odváděli na antidopingovou zkoušku. "Už potřetí na olympiádě." https://t.co/oYW02DAUjH

Zbývá poslední klání, závod družstev.
Asi budu nasazena do týmu jako třetí, holky (Dubovská a Capová) jsou víc slalomářky než já. Navíc já mám na kontě jen sedm dní ve slalomu od doby, kde jsem se vrátila na lyže. Myslím, že budu ráda, když budu fandit a koukat. Připravená samozřejmě budu, ale mám toho dost.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Švýcarská gólmanka Schellingová zažila už čtvrtou olympiádu: Jsem pyšná

Švýcarská gólmanka Florence Schellingová na olympiádě v Pchjongčchangu

Švýcarský hokej se na právě skončené olympiádě v Pchjongčchangu pyšnil unikátním klenotem....

Hokejista Koukal: Olympiáda? Nejhorší zklamání, co jsem ve sportu zažil

Petr Koukal proměnil nájezd mezi betony amerického gólmana Ryana Zapolskiho.

Už bezprostředně po prohraném zápase o bronz s Kanadou hradecký hokejista Petr Koukal nijak...

Sáblíková o Ledecké: Je úžasná, ta holka si to mega zaslouží

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká (vpravo) a stříbrná medailistka...

Jak ve Vancouveru před osmi lety, tak i v Soči před čtyřmi byla hlavní hvězdou vracející se...

Najdete na iDNES.cz