České modely pro olympiádu v Koreji: zlaté bundy a čepice „raškovka“

20 2017
Čeští sportovci už vědí, v čem se předvedou světu na blížících se zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu. Nejvýraznější motivy kolekce pro rok 2018? Designová jednoduchost. Stovka symbolizující sto let od založení samostatného Československa. A rovněž zlatá barva jako symbol vítězství.

Tři barvy jsou jasné - bílá jako hlavní, modrá na kalhotách a červená na doplňcích typu rukavic či čepice. To jsou odkazy na národní vlajku.

A jelikož je pro většinu sportovců vrcholem kariéry olympijské zlato, nechybějí ani takto zářivé motivy. Hlavně na oboustranné bundě, jednom z hlavních hitů české kolekce pro olympiádu v Koreji.

Fotogalerie

„Inspirovali jsme se Evou Samkovou v Soči,“ přiznal Václav Hrbek, generální ředitel společnosti Alpine Pro, která české výpravy pro letní i zimní hry obléká již od Vancouveru 2010. Samková tehdy v rozverné oslavě triumfu otočila bundu naruby; s takovou variantou se nyní počítá dopředu.

Hit číslo dvě: čepice inspirovaná Jiřím Raškou a vůbec první zlatou medailí pro Československo na zimních hrách - v Grenoblu 1968 si legendární skokan doletěl pro vítězství s podobnou pokrývkou hlavy. Kulich s bambulí nyní nese jeho jméno v podobě přezdívky „raškovka“.

Aby oblečení nebylo pouze vzhledné, ale především funkční, zapojil Český olympijský výbor do akce tři známé sportovce: bývalou hvězdnou běžkyni na lyžích Kateřinu Neumannovou, úspěšného skikrosaře Tomáše Krause a současného veslařského šampiona Ondřeje Synka. Jejich nápady doplňoval rovněž sportovní ředitel ČOV Martin Doktor.

Kolekce v číslech

5 pátá česká olympiáda s oblečením od Alpine Pro

100 jeden z ústředních motivů - stovka připomíná kulaté výroční založení Československa

31 položek má set pro reprezentanty

32 položek, o jednu více, budou mít k dispozici olympioničky

160 000 kusů je od úterý 21. 11. připraveno v prodeji pro fanoušky

„Nejvíc práce ale měl Ondra, který měl na starosti spodní prádlo,“ usmála se Neumannová. Její „oblastí“ byly třeba svetr, mikina a doplňky, Kraus pro změnu přidával své tipy ohledně bundy a kalhot.

V kolekci není nic, co by „na první dobrou“ strhlo pozornost tak, jak se to v Londýně 2012 povedlo gumovým holínkám. Ale drobností je dost. Kromě „raškovky“ třeba nemačkavá bílá košile, určená pro slavnostnější okamžiky, nebo batoh s voděodolnou pláštěnkou v designu národní vlajky.

„ Považuju se trošku za takového taťku všech kolekcí. Mezi dětmi nechci vybírat a říkat, která je lepší a která horší. Ale je pravda, že tahle kolekce je podle mě výjimečná svojí jednoduchostí, elegancí, čistotou. Jsem na ni opravdu hrdý,“ řekl Hrbek. 

Líbí se vám kolekce oblečení, ve které česká výprava zamíří na olympiádu do Koreje?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 27. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

Ano 847
Ne 249

Češi ji slavnostně odprezentovali v pondělí v pražské Galerii Mánes, olympijské hry v Pchjongčchangu začínají 9. února. Teď už zbývá pouze jedna „drobnost“ - aby i kvalita oblečení pomohla Čechům a Češkám k co nejlepším výkonům.

A ideálně i k odměně v podobě medailí v barvě jejich bundy.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Jamajská bobistka měla před olympiádou v Koreji dopingový nález

Předolympijské nadšení. Sandra Kiriasisová (vlevo) se fotí se členy jamajské...

Jedna z členek jamajského dvojbobu, který obsadil na olympijských hrách v Pchjongčchangu 18. místo,...

VZPOMÍNKY NA KOREU: Dva rozdílné druhy olympijského ticha

Padžu, Jižní Korea. Vyhlídka na demilitarizovanou zónu a Severní Koreu (3....

Zápisník o olympiádě v Pchjongčchangu 2018: zase se ukázalo, že hry jsou až příliš propojené s...

MOV tři dny po skončení olympiády obnovil Rusku členství

DOVLÁLA. Ruská olympijská vlajka v Pchjongčchangu vidět nebude.

Tři dny po skončení her v Pchjongčchangu obnovil Mezinárodní olympijský výbor členství Rusku. Řekl...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz