Doporučujeme

Čeští hokejisté (v bílém) na paralympijských hrách v Pekingu ve čtvrtfinále podlehli Číně 3:4. | foto: AP

Parahokejisté dramatické čtvrtfinále s Čínou nezvládli, budou hrát o 5. místo

• 0
Čeští hokejisté na paralympijských hrách v Pekingu o medaile hrát nebudou. Ve čtvrtfinále podlehli po boji Číně 3:4 a čeká je páteční duel o páté místo s Itálií. Zápas rozhodl necelé dvě minuty před koncem svým druhým gólem Wang Č’-tung.

Do české branky se vrátil Martin Kudela, který v šesté minutě zlikvidoval trestné střílení, ale vzápětí inkasoval jako první. Krátce poté se potřetí na turnaji trefil Michal Geier, ale domácí výběr odskočil na 3:1. Češi dokázali v závěrečné třetině díky Václavu Hečkovi a Miroslavu Novotnému vyrovnat, poslední slovo však měli Číňané.

Čechům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a po porážce 2:5 ve skupině podlehli Číně i tentokrát. Na rozdíl od úterního zápasu s Itálii se tentokrát na ledě v dresu domácího celku neobjevila Jü ťing, jediná žena na soupiskách všech sedmi týmů.

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.