Špotáková jde v šlépějích Železného, kandiduje do MOV

Barbora Špotáková | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

6 2011
Oštěpařka Barbora Špotáková jakoby šla v šlépějích svého trenéra Jana Železného. Zatímco on má ve sbírce tři olympijská zlata, ona bude příští rok v Londýně usilovat o druhé. Na postu nejúspěšnějšího českého oštěpaře jej nevystřídá, může jej ale vyměnit v jiné pozici: v Komisi sportovců Mezinárodního olympijského výboru.

Osmileté funkční období Jana Železného v Mezinárodním olympijském výboru příští rok skončí. Komise sportovců, která má dvanáct volených členů, by však nemusela zůstat bez českého zástupce.

"Komise aktivních sportovců Českého olympijského výboru vybrala v hlasování Špotákovou," uvádí tisková zpráva Českého olympijského výboru. Kandidáty z řad úspěšných olympioniků navrhovaly jednotlivé sportovní svazy.

Podmínky na kandidáta má Mezinárodní olympijský výbor jasně stanovené. "Do komise může být zvolen sportovec, který startoval na hrách v Pekingu nebo bude startovat příští rok v Londýně. Musí mluvit plynně anglicky či francouzsky. Tuto znalost bude předseda komise, bývalý namibijský sprinter Frankie Fredericks, ověřovat telefonickým rozhovorem s každým kandidátem," říká předseda ČOV Milan Jirásek.

Turisté se zastavovali a nechápali. Ty tváře v uniformách ve strážních budkách

Střídání stráží v podání Barbory Špotákové a Jana Železného objektivem Jana Saudka pro kalendář pražské Dukly. Proběhne podobná procedura také v Komisi sportovců MOV?

Barbora Špotáková je ideální kandidátkou - úspěšná sportovkyně s příjemným vystupováním získala v uplynulých letech svou bojovností vynikající pověst nejenom mezi fanoušky po celém světě, ale i mezi samotnými sportovci. 

V nedávném finále mistrovství světa v Tegu získala "pouze" stříbro, ale strhující souboj o zlato s Ruskou Marií Abakumovovou patřil k vrcholům šampionátu. "Ohlasy byly skvělé, spousta lidí mi v Tegu gratulovala. Třeba Britové říkali, jak je náš souboj nadchnul," říkala.

Přihláška s kandidaturou Barbory Špotákové již byla odeslána do Lausanne. O  jejím úspěchu rozhodnou hlasováním sportovci, kteří budou na olympijských hrách v Londýně 2012 startovat.  

Autor:

Další z rubriky

Výzva pro Ledeckou? Elitní snowboardisté cílí na letní hry

Shaun White na skateboardu na X-Games v roce 2011.

Mezi snowboardisty jako by se začal šířit pozitivní virus ambicí: vyhrávat v jejich vlastním rajonu...

Další doping vzpěračů na OH v Londýně. Pozitivní byl i zlatý Torochtij

VÍTĚZNÝ POKUS. Vzpěrač Alexej Torochtij získal na OH v Londýně zlatou medaili v

I další vlna zpětných analýz vzorků z olympijských her v Londýně v roce 2012 přinesla pozitivní...

Ruský curler Krušelnickij dostal za doping na OH čtyřletý distanc

Alexandr Krušelnickij z ruského týmu v curlingovém zápolení smíšených dvojic

Ruský curler Alexandr Krušelnickij dostal za doping na olympijských hrách v Pchjongčchangu čtyřletý...

Najdete na iDNES.cz