Doporučujeme

JÁ VYHRÁL. Druhé olympijské zlato v Londýně pro Írán získal zápasník Omid Hadži

JÁ VYHRÁL. Druhé olympijské zlato v Londýně pro Írán získal zápasník Omid Hadži Norúzí. | foto: Reuters

López obhájil olympijský triumf, Írán slaví druhé zápasnické zlato

• 0
Írán se na olympijských hrách v Londýně těší z druhého zápasnického triumfu. Zlatou medaili pro svou zemi získal v druhý den soutěží Omid Hadži Norúzí. Nejsilnějším zápasníkem v řecko-římském stylu je stejně jako před čtyřmi roky v Pekingu Mijaín López.

Úřadující mistr světa potvrdil v metropoli nad Temží roli největšího favorita v řecko-římském stylu v kategorii do 60 kg.

Norúzí porazil ve finále Gruzínce Revaze Lašchiho, bronzové medaile získali Rus Zaur Kuramagomedov a Japonec Rjutaro Macumoto.

V kategorii do 84 kg chyběla jedna výhra k druhému olympijskému zlatu Egypťanovi Gaberu Ibrahimovi, jenž před osmi lety v Aténách triumfoval v kategorii do 96 kg.

Ve finále ho však porazil Rus Alan Chugajev a získal své první velké zlato. Bronz brali Danjal Gadžijev z Kazachstánu a Polák Damian Janikowski.

Vlajkonoš kubánské výpravy López dokázal na olympijských hrách v Londýně obhájit zlato v kategorii do 120 kg jako třetí muž v historii po ruské legendě Alexandru Karelinovi a jeho krajanovi Alexandru Kolčinském.

Čtyřnásobný mistr světa López porazil ve finále estonské překvapení Haikiho Nabiho. Bronz na žíněnce v ExCel Centre vybojovali Johan Euren ze Švédska a Turek Riza Kayaalp.

Výsledky OH - zápas

Řecko-římský styl

Do 60 kg: 1. Norúzí (Írán), 2. Lašchi (Gruz.), 3. Kuramagomedov (Rus.) a Macumoto (Jap.), 5. Alijev (Ázerb.) a Kebispajev (Kaz.), 7. Angelov (Bulh.), 8. Čung Či-hjon (Korea).

Do 84 kg: 1. Chugajev (Rus.), 2. Ibrahim (Eg.), 3. Gadžijev (Kaz.) a Janikowski (Pol.), 5. Gegešidze (Gruz.) a Noumonvi (Fr.), 7. Shorey (Kuba), 8. Račyba (Ukr.).

Do 120 kg: 1. López (Kuba), 2. Nabi (Est.), 3. Kayaalp (Tur.) a Euren (Švéd.), 5. Pherselidze (Gruz.) a Čugošvili (Běl.), 7. Babadžanzadeh (Írán), 8. Patrikejev (Arm).

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.