Frydrychová vyrazí do Londýna brzy, bude si zvykat na jiné trampolíny

Trampolínistka Zita Frydrychová (vlevo) a plavkyně Petra Chocová představily v Liberci jednu z verzí oblečení pro olympiádu v Londýně. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

3 2012
Zatím žádná nervozita, žádný stres. Start letních her v Londýně se přitom nezadržitelně blíží, olympijský oheň vzplane 27. července. "Už se moc těším na tu sportovní atmosféru. Chci uspět, ale hlavně si to užít," říká dvacetiletá trampolínistka Zita Frydrychová.

Kvalifikace a případné finále ji čeká 4. srpna, teď si však Frydrychová před svou olympijskou premiérou ordinuje klid. "Nepojedu do Londýna s žádným stresem a doufám, že to nebude moje poslední olympiáda," přeje si.

Na londýnský sportovní svátek probila z dodatečné kvalifikace v lednu. Liberecká trampolínistka, jež se "běžně" připravuje na nádraží v areálu Českých drah, bude teď dva týdny trénovat na hlavní ploše Tipsport arény.

"Je třeba si zvyknout na velký prostor, který ji čeká v olympijské hale v Londýně, kde je ta orientace na prostor náročnější," uvedl trenér Miroslav Patrman, který ještě plánuje s Frydrychovou čtyřdenní tréninkový kemp v Habarticích.

"Jezdíme tam tradičně, cvičíme v místní sokolovně. Mohli jsme sice jet někam do ciziny, ale tady jsme zvyklí, a proto jsme nechtěli v přípravě před vrcholem sezony nic měnit. Jsou tam trochu tvrdší, takové sparťanské podmínky, což nás posiluje," tvrdí kouč.

Do Anglie vyráží Frydrychová už 24. července. "Budu mít dlouhý čas na přípravu, což je důležité, protože si tam musím zvyknout na trochu jiné trampolíny, které doma nemáme," přiblížila Zita Frydrychová.

V olympijské soutěži ji čeká boj s patnácti elitními soupeřkami. "Jasným cílem je pro mě účast v osmičlenném finále. To se ještě žádné české závodnici nepodařilo."

Nejčtenější

Box zůstane v programu olympijských her, nebude ho ale organizovat AIBA

ZÁSAH. Britská boxerka Nicola Adamsová poslala k zemi Číňanku Žen...

Výkonná rada Mezinárodního olympijského výboru (MOV) doporučila setrvání boxu v programu...

Další z rubriky

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Olympijská aukce vynesla 576 tisíc, nejvíc lákal dres Kulhavého

Aukce věcí od českých medailistů z Londýna

VIDEO Přesně 576 tisíc korun vynesla dobročinná aukce sportovních suvenýrů od všech deseti českých...

Olympijští hrdinové prohrávají. No a co? Důležitý byl Londýn

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

Vavřinec Hradilek nepostoupil při Světovém poháru v Čunovu do finále, Ondřej Synek se do něj...

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.

Najdete na iDNES.cz