Frydrychová vyrazí do Londýna brzy, bude si zvykat na jiné trampolíny

Trampolínistka Zita Frydrychová (vlevo) a plavkyně Petra Chocová představily v Liberci jednu z verzí oblečení pro olympiádu v Londýně. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

3 2012
Zatím žádná nervozita, žádný stres. Start letních her v Londýně se přitom nezadržitelně blíží, olympijský oheň vzplane 27. července. "Už se moc těším na tu sportovní atmosféru. Chci uspět, ale hlavně si to užít," říká dvacetiletá trampolínistka Zita Frydrychová.

Kvalifikace a případné finále ji čeká 4. srpna, teď si však Frydrychová před svou olympijskou premiérou ordinuje klid. "Nepojedu do Londýna s žádným stresem a doufám, že to nebude moje poslední olympiáda," přeje si.

Na londýnský sportovní svátek probila z dodatečné kvalifikace v lednu. Liberecká trampolínistka, jež se "běžně" připravuje na nádraží v areálu Českých drah, bude teď dva týdny trénovat na hlavní ploše Tipsport arény.

"Je třeba si zvyknout na velký prostor, který ji čeká v olympijské hale v Londýně, kde je ta orientace na prostor náročnější," uvedl trenér Miroslav Patrman, který ještě plánuje s Frydrychovou čtyřdenní tréninkový kemp v Habarticích.

"Jezdíme tam tradičně, cvičíme v místní sokolovně. Mohli jsme sice jet někam do ciziny, ale tady jsme zvyklí, a proto jsme nechtěli v přípravě před vrcholem sezony nic měnit. Jsou tam trochu tvrdší, takové sparťanské podmínky, což nás posiluje," tvrdí kouč.

Do Anglie vyráží Frydrychová už 24. července. "Budu mít dlouhý čas na přípravu, což je důležité, protože si tam musím zvyknout na trochu jiné trampolíny, které doma nemáme," přiblížila Zita Frydrychová.

V olympijské soutěži ji čeká boj s patnácti elitními soupeřkami. "Jasným cílem je pro mě účast v osmičlenném finále. To se ještě žádné české závodnici nepodařilo."

Nejčtenější

Další z rubriky

Šampioni předávali vydražené věci, peníze pomohou i chlapci na vozíku

Úspěšní dražitelé a zástupci českých medailistů pózují po slavnostním předávání.

VIDEO "Přeju hodně bezpečné zábavy s ostrým kordem," smál se pětibojař David Svoboda. "Moc gratuluju,"...

VIDEO: Gumáky od Špotákové, které pomohly charitě, si už Babiš převzal

VIDEO: Gumáky od Špotákové pomohly malému Honzíkovi. Babiš je vydražil za 100

VIDEO Šestiletý Honzík už se mohl svézt na vysněném mikro handbiku, tedy na přídavném kole, které...

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Najdete na iDNES.cz