Být šestý na planetě není ostuda, hodnotil střelecký veterán Sychra

31 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Špunty v uších, kšiltovka hluboko do čela, nervózně popocházel po střelnici od stanoviště ke stanovišti. A nebýt dvou chyb, třeba by skeetař Jan Sychra došel až k olympijské medaili. Přesto byl se šestým místem z londýnského finále nakonec spokojený. "Jsem šestý na planetě," upozornil.

Ale přece jen... První finále, velká šance urvat medaili.
Dali jsme si s trenérem za cíl finále, a to se i povedlo. Co by bylo navíc, by byl nadstandard. Oba jsme chtěli medaili, myslím, že jsem na ni i měl, ale bohužel jsem chyboval. Zase se projevilo moje slabé místo.

Co bylo na té první střele obtížné?
Právě že vůbec nic, je naprosto jednoduchá. Celý závod jsem ji trefoval, ale asi to zůstalo někde v podvědomí. Vysoký terč se na té trojce špatně odhaduje, protože tady postavili stěnu, co klame. Je to moc nepříjemné. Musím poděkovat střeleckému svazu, Dukle a sponzorům, že se dali do kupy, obětovali peníze a postavili nám něco podobného v menším měřítku v Brně. Věřím, že se ta investice šestým místem vrátila.

A ta druhá chyba?
To bylo asi tím, že mě rozhodčí vyvedl z tempa. Už jsem byl nastartovaný, jenže on mě poslal zpátky. I s tím se ovšem musí střelec umět vyrovnat. Byl jsem naladěný, odhodlaný to tam rozsekat na třísky. Ale nepodařilo se to.

Šesté místo tedy oceníte, nebo je to spíš na truchlení?
Rouhal bych se, kdybych šesté místo neslavil, být šestý na planetě, to není ostuda. Střelců je moc, možná třicet dobrých, a kolik favoritů zůstalo za mnou...

Medaili si schováváte na vaši pátou olympiádu?
To nevím, nechci teď hodnotit, co bude dál. Řekli jsme si s trenérem, že ať olympiáda dopadne jakkoli, tak chci pokračovat dál. Ale jak dlouho? To já nevím. Dokud budu těm mladším stačit, nebudou mi dávat moc na frak a mě to nebude moc bolet, tak budu pokračovat dál.

Jako ostřílený olympionik byste měl mít ve zvládání nervů výhodu, ne?
Když je člověk mladý, tak si to tak neuvědomuje, ví, že má dost času. To já už ho moc nemám, takže závody prožívám víc, chci uspět. Ale teď to ze mě spadlo, svůj cíl jsem splnil a to je důležité.

Střelci jsou zatím v české výpravě nejúspěšnější, i když i jim placka uniká. Kdo podle vás udělá tu první?
Budu fandit atletům, veslařům. A na střelnici? Holky budou střílet, pak pistoláři, v trapu David Kostelecký. Tak doufám, že to rozpohybujou, že tu smůlu protrhnou a konečně se napijeme na medaili.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Olympionici byli na Hradě. Dobře, že jsem z Londýna odjel, řekl Klaus

České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém sídle

VIDEO Šup do gala a hurá na Hrad! České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Najdete na iDNES.cz