Přemysl Kubala (vpředu) a Petr Beneš se radují po porážce Japonců. (31.

Přemysl Kubala (vpředu) a Petr Beneš se radují po porážce Japonců. (31. července 2012) | foto: AP

Kubala s Benešem v deštivém ránu porazili Japonce, postup mají blízko

• 25
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Osmatřicetiletý Přemysl Kubala s o rok mladším Petrem Benešem zvládli druhý zápas na olympiádě a po prohře se Španěly přehráli ve třech setech Japonce. Po nevydařeném vstupu do zápasu nedali čeští plážové volejbalisté Asahimu se Širatorim šanci a vyhráli 2:1 (-17, 12, 7).

Vyhraný zápas by mohl českým volejbalistům stačit k postupu do další fáze turnaje. Ze základních skupin přímo postupují dva páry, k tomu i dva nejlepší ze třetích příček. A zbývající dvojice ze třetích míst se utkají v předkole.

První utkání úterního programu začínalo v chladném počasí za drobného deště. Pro Petra Beneše, který se stále potýká s nachlazením, to nebyla dobrá zpráva.

"Už když jsem viděl , že prší a je zima, tak mi bylo jasné, že to nebude to pravé. Dobral jsem antibiotika, ale pořád se necítím dobře," přiznal Beneš, který se hned po utkání oblékl do teplé mikiny s kapucí, přesto si vzal nepromokavou bundu a těšil se do postele. "Budu tam ležet až do příštího zápasu."

V prvním setu dominovali bezchybní Japonci, kteří Kubalu s Benešem k ničemu nepustili. "Nebyli jsme schopní je ubránit, byli jsme pod tlakem," přiznal Přemysl Kubala.

V závěru Češi pokazili dva servisy a set ztratili poměrem 17:21.

Druhý set začal Benešovým esem a skončil šňůrou tří takových úspěchů v řadě. Česká dvojice dobře podávala, bojovala v poli a dařilo se jí i v útoku. Set získala hladce 21:12 a protivníka drtila dál.

Úvod tie-breaku přinesl vedení až 7:0, a to už se nedalo prohrát. Zvládli to v pohodě a připsali si své premiérové olympijské vítězství. "Začátek třetího setu mi vyšel blokařsky, což se mi předtím celý zápas nedařilo. Dvakrát po sobě jsem zablokoval Širatoriho a byli jsme na koni," potěšilo Přemysla Kubalu.

V dalším zápase čekají Čechy favorité turnaje, američtí obhájci zlata Rogers s Dalhausserem, kteří si poradili se Španěly 2:1.

Výsledky:

Muži:
Skupina B: Beneš, Kubala (14-ČR) - Asahi, Širatori (23-Jap.) 2:1 (-17, 12, 7), Rogers, Dalhausser (2-USA) - Herrera, Gavira (11-Šp.) 2:1 (-19, 16, 13).

ZVPsetymíčeB
1.Rogers, Dalhausser2204:197:814
2.Herrera, Gavira2113:296:943
3.Beneš, Kubala2112:392:863
4.Asahi, Širatori2021:471:952

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.